Holland - Chile 2:0 (0:0)

Hodnotenie zápasu - Maroš ZimnikovalMaroš Zimnikoval

O tento zápas bol oveľa väčší záujem ako o súbežne hraný zápas Španielska s Austráliou. V tomto zápase sa malo rozhodovať o súperovi pre domácu Brazíliu.

V prvom polčase to bol vysoko taktický výkon z oboch strán. Ani jedna strana sa nehrnula do útoku, ale strážila si obranu a vyčkávala na chyby súpera. V prvom polčase sme tak boli svedkami remízy 0:0. V držaní lopty dominovalo Chile no nemalo ani jednu strelu na bránu.

V druhom polčase sa obraz hry nezmenil. Chile držalo loptu, ale dokázalo za celý zápas vystreliť len raz na bránu a tak zaslúžene pykalo. Najprv sa po peknej hlavičke dokázal presadiť striedajúci Fer. A v závere zápasu po peknej prihrávke Robbena, dopravil loptu do siete ďalší žolík trénera Van Gaala Memphis Depay. A tak sa rozhodlo, že proti domácej Brazílií sa postaví Chile.

Najkrajšia akcia zápasu: gólová akcia Robbena, ktorý nezištne prihral Depayovi na gól na 2:0 v nadstavenom čase druhého polčasu

Najkrajší gól zápasu: gólová hlavička Féra v 77´min. (1-0)

Najkrajší zákrok brankára: nádherný zákrok Claudia Brava v 77´min. po strele Depaya

Najlepší hráči: Memphis Depay a Alexis Sánchez