Colombia - Japan 4:1 (1:1)

Hodnotenie zápasu - Miloslav PéterMiloslav Péter

Kolumbia potvrdila pozíciu najlepšieho tímu C-skupiny hladkou výhrou nad trápiacim sa Japonskom. Kolumbijské protiútoky boli najmä v 2.polčase fantastické. Kolumbia zvíťazila aj napriek tomu, že tréner Pekerman nechal oddychovať niektoré opory na čele s Jamesom Rodriguezom.

Japonci pokračovali v sterilnej hre z predchádzajúcich zápasov a Kolumbia ich vyškolila z priamočiarosti. Perfektný výkon podalo opäť kolumbijské krídlo Cuadrado. V 2.polčase sa na ihrisko dostal aj najlepší hráč Kolumbie James Rodriguez a v závere zápasu si po krásnej akcii pripísal už svoj 3.gól na turnaji. Kolumbia sa v osemfinále stretne v juhoamerickom derby s Uruguajom a nie je bez šance na úspech.

Najkrajší gól: v 89´min. gól Jamesa Rodriguéza

Najkrajšia akcia: v 55´min. gólová akcia Rodriguéza so zakončením Martinéza (2-1)

Najkrajší zákrok brankára: v 94´min. zákrok veterána Mondragona pri sóle Kakitaniho

Hráči zápasu: Cuadrado a Okazaki