All-stars Lenivej lopty 2009 - 2013

All stars

Odkedy sme začali mediálne podporovať stále populárnejší turnaj Lenivá lopta, vyhlasuje náš portál najlepších 4 hráčov turnaja - All Stars. Premiérovo sa All - Stars vyhlasovalo v roku 2009. Za 5 rokov sa do All-stars dostalo 17 futbalistov, z toho 3 hráči sa dostali do výberu All-stars dvakrát: Martin Sedliak (Expres Hiadeľ), Michal Pančík (Darebáci) a Lukáš Sopko (KOMA). Podrobný prehľad po jednotlivých ročníkoch nájdete v článku.

 

2009 - Pavol Lihan, Peter Chromek, Samuel Knižka, Michal Pančík

All stars 2009

Pavol Lihan - Dynamo Oremlaz

Pozíciu najlepšie brániaceho obrancu (brankára) získal Pavol Lihan z Dynama Oremlaz. Aj vďaka nemu dokráčal Oremlaz až k nečakanému titulu. Celkovo inkasoval iba 4 góly, z toho v 3 zápasoch play-off iba 1.

Peter Chromek - Drink Team

Na pozície hráčov v poli sme vybrali najlepšieho strelca turnaja Petra Chromeka z Drink Teamu s 5 gólmi, ktorý výrazne prispel k zisku bronzu pre svoj tím.

Samuel Knižka - Ofsajt Team

Svoje miesto si vo výbere zaslúžil aj najlepší hráč turnaja Samuel Knižka z Ofsajt Teamu, ktorý sa 4 gólmi podieľal na vydarenej premiére tohto mladého mužstva, ktoré dosiahlo na štvrťfinále.

Michal Pančík - Darebáci

Štvoricu hráčov doplnila stálica turnaja hráč Dukly Banská Bystrica a na turnaji zástupca Darebákov Michal Pančík. Ten sa najmä v play-off zápasoch priblížil svojim výkonom, tým z roku 2003, keď Darebákov dotiahol zatiaľ k jedinému titulu. Najmä jeho excelentné predstavenie v semifinálovom zápase s Drink Teamom, ktorý rozhodol 2 gólmi vojde do dejín turnaja.

 

2010 - Matej Citara, Jakub Sylvester, Lukáš Sopko, Juraj Kováčik

All stars 2010

Matej Citara - KOMA

Titul najlepšie brániaceho hráča (brankára) získal Matej Citara z víťaznej KOMy, ktorý inkasoval v 6 zápasoch iba 3 góly a v semifinále a vo finále vychytal nulu a výrazne sa zaslúžil o titul pre svoj tím.

Jakub Sylvester - Mária Huta

Pri svojej prvej účasti na turnaji sa hráč Dinama Záhreb Jakub Sylvester aj vďaka 5 gólom prestrieľal v drese Márie Huty až do all-stars. Aj vďaka nemu dosiahla Mária Huta zatiaľ najlepší výsledok vo svojej histórii, keď v súboji o bronz zdolala 2 gólmi Sylvestera Darebákov.

Lukáš Sopko - KOMA

Najlepším hráčom turnaja sa stal Lukáš Sopko z Komy, ktorý bol rozhodujúcim článkom svojho tímu najmä v play-off, kde jeho forma stúpala každým zápasom. V semifinále rozhodol penaltový rozstrel a jeho 2 finálové góly nepotrebujú žiadny komentár.

Juraj Kováčik - Keia Kaha

Veľmi nenápadným, ale zodpovedným a veľmi kvalitným výkonom sa počas celého turnaja prezentoval hráč Keia Kaha Juraj Kováčik, hráč dorastu FK 34 Brusno. Jeho gól rozhodol otvárací duel turnaja proti obhajcovi titulu Oremlazu a v semifinále poistili historický postup Keia Kaha do finále.

 

2011 - Martin Sedliak, Rado Gardošík, Tomáš Zázrivec, Juraj Pančík

All stars 2011

Martin Sedliak - Expres Hiadeľ

Martin Sedliak z Expresu Hiadeľ, ako najlepšie brániaci hráč (brankár), ktorý bol rozhodujúcim článkom tímu už v náročnej baráži, kde rozhodol penaltový rozstrel. V základnej skupine ,,smrti" inkasoval Hiadeľ najmä vďaka nemu iba 1 gól a rozbehol sa až k titulu. Sedliakova chvíľa prišla pri penaltovom rozstrele vo štvrťfinále proti Márii Hute, kde opäť rozhodol. V semifinále proti Chlapcom z Dukly udržal čisté konto a vo finále pustil Ofsajt Teamu iba 1 gól. Zaslúžene tak získal aj titul najlepšieho hráča turnaja.

Rado Gardošík - Ofsajt Team

Rado Gardošík bol ťahúňom mladíkov z Ofsajt Teamu. Mužstvo v skupine prehralo všetky 3 zápasy, ale potom zavelil k obratu v osemfinále práve Gardošík gólom do siete Keia Kaha. Štvrťfinálové vystúpenie Gardošíka bolo jeho najlepším v turnaji. Dobrú Partičku poslal do kolien hattrickom a strhol k ofenzívnej smršti aj svojich spoluhráčov, ktorí pridali ďalšie 4 góly. V semifinále sa podieľal na jednom z najväčších obratov v histórii turnaja, keď Ofsajt Team prehrával v 2.polčase s Darebákmi už 0:2, ale otočil výsledok na - 3:2.

Tomáš Zázrivec - Expres Hiadeľ

Tomáš Zázrivec sa dostal do all-stars vo veku 15 rokov, čím potvrdil, že patrí k hráčom, ktorým by mala patriť budúcnosť slovenského futbalu, vtedy ešte hráč Dukly Banská Bystrica, dnes anglickej Aston Villy, sa prezentoval suverénnym výkonom a hlavne strieľal dôležité góly tímu. V skupine rozhodol duel proti obhajcovi titulu KOMe, vo štvrťfinále sa podieľal gólom na vyradení Márie Huty, v semifinále otvoril skóre proti svojim klubovým kolegom z Dukly a vo finále vsietil v závere 1.polčasu víťazný gól.

Juraj Pančík - Darebáci

Juraj Pančík hráč Podbrezovej a na turnaji hráč Darebákov, dokonale zastúpil chorého brata Michala Pančíka a dotiahol víťaza z roku 2003 opäť na stupne víťazov. V skupine rozhodol jediným gólom duel proti Ofsajt Teamu, proti Dobrej Partičke sa presadil dvakrát, v súboji o 3.miesto proti Chlapcom z Dukly si vynahradil strelecký výpadok v play-off, keď 3 gólmi režíroval jasnú výhru svojho tímu a získal aj korunu kráľa strelcov turnaja. Bratia Pančíkovci sú tak prvými bratmi v histórii turnaja, ktorý sa dostali do all-stars.

 

2012 – Jaroslav Baran, Peter Mrník, Róbert Greško, Dávid Marko

All stars 2012

Jaroslav Baran

Jaro Baran sa ocitol v all-stars tíme možno trochu nečakane, ale úplne zaslúžene. Počas celého turnaja bol jednou z najvýraznejších opôr ZŠ Brusno, ktorá aj vďaka nemu dosiahla historickú finálovú účasť. V základnej skupine ho v 3 zápasoch dokázal zdolať len Šimon Púchy z tímu Mačence, v play-off nedovolil skórovať najofenzívnejšiemu tímu základnej časti Drakom z MFK, v semifinále ho prekonal jedine Martin Bobok a vo finále neinkasoval a rozhodlo sa až na penalty.

Peter Mrník

Peter Mrník zastupuje v all-stars výbere víťaza turnaja Máriu Hutu. Počas turnaja zohral významnú úlohu a viackrát bol rozhodujúcim prvkom neskoršieho víťaza. Hneď v prvom zápase zachránil gólom remízu s KOMOU, dvoma gólmi režíroval výhru nad Matrixom, v semifinále rozhodol penaltový rozstrel proti Keia Kaha a vo finále rozhodol ďalšou premenenou penaltou o titule tímu Mária Huta. Bol mužom kľúčových momentov a zaradil sa medzi najvýraznejšie postavy 10.ročníka turnaja.

Róbert Greško

Róbert Greško bol najžiarivejšou hviezdou základných skupín turnaja, keď zaznamenal v 3 zápasoch 5 gólov a divákov bavil nádhernými technickými kúskami. Bol lídrom mladého tímu Draci z MFK, ktorý ako nováčik turnaja postúpil do štvrťfinále, kde stroskotal až na penaltách proti ZŠ Brusno. Ale skalpy Darebákov, Keia Kaha a Chlapcov z Dukly sú veľmi cenné. Draci z MFK ukázali aj vďaka Robovi Greškovi svoj veľký potenciál do ďalších rokov.

Dávid Marko

Najlepší strelec a hráč turnaja Dávid Marko nemôže chýbať v All-stars Lenivej lopty 2013. Na začiatku turnaja sa rozbiehal trochu pomalšie, keď v skupine ani raz neskóroval a Keia Kaha postúpil do štvrťfinále za dramatických okolností až gólom Adama Lehockého v poslednej sekunde záverečného zápasu skupiny proti Darebákom. Ale vo štvrťfinále to bola one man show v podaní Dávida Marka. Svojimi 4 gólmi vyrovnal rekord v počte gólov v jednom zápase a úplne zničil Mačence. V semifinále však ani jeho ďalšie 2 góly nestačili na Máriu Hutu. Napriek tomu Dávid Marko predviedol svoj obrovský futbalový potenciál a bol najžiarivejšou individuálnou ozdobou Lenivej lopty 2013.

 

2013 – Martin Sedliak, Marek Balík, Michal Pančík, Lukáš Sopko

All stars 2013

Martin Sedliak

Martin Sedliak bol opäť oporou Expresu Hiadeľ, ktorý zopakoval svoj triumf z roku 2011. Jeho obranné schopnosti sú veľmi dobre známe, ale okrem toho patrí k jedným z málo obrancov turnaja, ktorý sa aktívne a najmä úspešne zapája aj do ofenzívnej fázy. V základnej skupine neinkasoval od Dynama Oremlaz ani Drink Teamu a prekonal ho až Peter Szczepaniak z Matrixu. Vo štvrťfinále ho dokázal prekonať len Jakub Považanec z tímu Mária Huta, v semifinále Jaro Baran a to bolo všetko. Navyše v semifinále proti ZŠ Brusno pridal aj gól z hry a vo finále prispel dvoma úspešnými penaltami o výhre nad Darebákmi. Martin Sedliak teda zopakoval svoju účasť v All-stars tíme Lenivej lopty už druhýkrát a zaradil sa k legendám turnaja.

Marek Balík

Marek Balík je ďalším členom All-stars z tímu víťaza Expresu Hiadeľ. V základnej skupine sa rozbiehal pomalšie, ale jeho forma gradovala v play-off. Vo štvrťfinále rozhodol dramatický penaltový rozstrel proti tímu Mária Huta dvoma gólmi a v semifinále prispel dvoma gólmi k vysokej výhre nad ZŠ Brusno a bol najlepším hráčom semifinálového zápasu. Okrem toho sa podieľal mnohými prihrávkami aj na tvorbe ďalších gólov svojho tímu.

Michal Pančík

Michal Pančík sa objavil v drese Darebákov na turnaji Lenivá lopta po dvojročnej pauze a opäť doviedol tento tradičný tím do finále turnaja. V základnej skupine naštartoval výhru Darebákov nad Keia Kaha 2 gólmi a skóroval aj pri tesnej prehre 1:2 s tímom Ja, DJ a Mikuláš. Svoj najlepší výkon predviedol vo štvrťfinále, keď 2 gólmi rozhodol duel s Ofsajt Teamom. Vo finále s Expresom Hiadeľ premenil jednu penaltu, ktorá ale na celkový triumf nestačila. Aj napriek tomu pridal ešte množstvo asistencií a predviedol krásne akcie čím si vyslúžil titul najlepšieho hráča turnaja a zopakoval svoju účasť v All-stars z roku 2009. Michal Pančík patrí taktiež medzi legendy Lenivej lopty.

Lukáš Sopko

Lukáš Sopko opäť raz ukázal, že patrí medzi vynikajúcich hráčov. Najlepší hráč turnaja v roku 2010 bol opäť ústrednou postavou tímu KOMA, ktorý v posledných rokoch stagnoval a tak sa mu nedávali príliš veľké šance na úspech. Lenže bojovnosť a technické kvality Lukáša Sopka naštartovali obrat v poslednom zápase základnej skupiny proti tímu Načo Názov, vo štvrťfinále bol strojcom obratu KOMy z 0:2 na 3:2 proti Matrixu, keď vsietil prvý aj rozhodujúci gól svojho tímu. Gólom sa podieľal aj na výhre KOMy nad ZŠ Brusno v súboji o 3.miesto. Svoje miesto v All-stars si vybojoval nielen 4 gólmi, ale svojim prístupom, ktorým strhol spoluhráčov z KOMy k výkonom blížiacim sa zlatému roku 2010. Lukáš Sopko podobne ako Martin Sedliak a Michal Pančík získal nomináciu v All-stars Lenivej lopty už po druhýkrát a zaradil sa medzi najlepších hráčov turnaja v histórii.  

 

Mohlo by vás zaujímať:

Celková tabuľka strelcov Lenivej lopty od roku 2009

11.ročník Lenivej lopty - Ďalší zlatý večierok pre Expres Hiadeľ

Budovanie víťaznej mentality

Sústreďme sa na futbalSAQ Futbal

Doplnkové informácie

Tento web používa súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním.