TOP 10 zápasov Lenivej lopty od roku 2009 (1. - 5.miesto)

Už zajtra tu máme žrebovanie základných aj barážových skupín 12.ročníka Lenivej lopty. V nedeľu sa potom odohrá 10 zápasov baráže, ktoré určia záverečných dvoch účastníkov hlavného turnaja. Od roku 2009, kedy sme sa stali mediálnym partnerom turnaja, nechýba naša kamera pri rozhodujúcich momentoch a zápasoch turnaja. Predvčerom sme si pre vás pripravili v rámci hitparády TOP 10 zápasov, ktoré sa od roku 2009 svojou dramatickosťou a kvalitou nezmazateľne zapísali do histórie turnaja zlatými písmenami, zápasy od 10. po 6.miesto. Dnes si ukážeme poradie od 5. po 1.miesto.

 

5.miesto

2010 - štvrťfinále - Drink Team vs. Darebáci 1:2 n.p.k. (0:0, 1:1)

Drink Team sa chcel revanšovať Darebákom za rok staré vyradenie v semifinále turnaja. Spočiatku sa zdalo, že sa mu to aj podarí, keď v úvode 2.polčasu dostal 4 násobných šampiónov do vedenia Chromek. Lenže Darebákom sa vydaril v predposlednej minúte rýchly brejk a Gera vyrovnal. O postupujúcom rozhodol penaltový rozstrel. V prvých 4 strelách na oboch stranách gól nepadol. V 5 sérii otvoril skóre Juraj Pančík, ale Drink Team odpovedal gólom Roba Nikela. V ďalšej sérii skóroval Mišo Pančík a Peter Chromek minul bránu. Darebáci tak vyradili Drink Team z turnaja druhý rok v rade.

 

 

4.miesto

2012 - štvrťfinále - Expres Hiadeľ vs. Mária Huta 1:2 (0:0)

Aj v tomto prípade išlo reprízu zo štvrťfinále 2011. Vtedy uspel v penaltovom rozstrele Expres. Aj v roku 2012 začal lepšie Hiadeľ. V 13´min. otvoril skóre Martin Sedliak. Ale majstri obratov Mária Huta predviedli v závere šokujúci obrat. Najprv v 19´min. vyrovnal Rešetár a v poslednej minúte po rýchlom brejku rozhodol Bošeľa. 


 

3.miesto

2011 - semifinále - Darebáci vs. Ofsajt Team 2:3 (2:0)

Favoritom duelu bol turnajový suverén Darebáci. Podľa toho vyzeral aj 1.polčas, keď Tomáš Pančík a Šuhajda získali Darebákom dvojgólový náskok. Ani úvod 2.polčasu neveštil obrat. Ale v 14´min. využil chybnú rozohrávku Darebákov Gardošík a znížil. Zrazu sa Ofsajt dostal do hry a po zvýšenej aktivite vyrovnal v 15´min. Knižka - 2:2. V šokujúcom závere dokonal neuveriteľný obrat Tomáš Kelemach a posunul Ofsajt Team senzačne do finále.


 

2.miesto

2013 - štvrťfinále - Matrix vs. KOMA 2:3 (2:0)

Najsympatickejší tím turnaja Matrix podával v základnej skupine výborné výkony a postupne zdolal troch víťazov Drink Team, Dynamo Oremlaz aj Expres Hiadeľ. V súboji proti štvrtému šampiónovi KOMe viedol po 1.polčase už 2:0 a zdalo sa byť rozhodnuté. K obratu KOMy zavelil v 15´min. Sopko a v priebehu 4 minút ho dokonali Rebek a opäť Sopko. V strhujúcom záver mal ešte Matrix niekoľko šancí, ale Citara podržal KOMu a zabezpečil jej prvú semifinálovú účasť od triumfu v roku 2010. 


 

1.miesto

2012 - semifinále - Mária Huta vs. Keia Kaha 5:4 n.p.k. (1:2, 3:2)

Najlepší zápas ročníka 2012 bol zároveň aj najkontroverznejším zápasom. Keia Kaha mala duel rozohratý výborne. Po góloch Hudáka a Marka rýchlo viedla 2:0. Lenže Kulík stihol do polčasu skorigovať a po prestávke vyrovnal Slančík. Marko však v 18´min. opäť strhol vedenie na stranu Keia Kaha a v 19´min. pridal štvrtý gól Kováčik. Mária Huta však po kontroverznom góle Slančíka bleskovo znížila a v presilovke pár sekúnd pred koncom duelu dokonca vyrovnala zásluhou Bošeľu. Penaltovú drámu zvládla Mária Huta vďaka gólu Mrníka a nakoniec zvládla aj finálový duel proti ZŠ Brusno a tešila sa z premiérového titulu.


 

Mohlo by vás zaujímať:

TOP 10 zápasov Lenivej lopty od roku 2009 (6. - 10.miesto)

SAQ Amatérsky predsezónny plán

Lenivá lopta 2014 - žrebovanie baráže a turnaja - 13.decembra

SAQ FutbalSústreďme sa na futbal

 

Doplnkové informácie