All stars Lenivej lopty 2009 - 2014

Náš futbalový portál www.futbalshviezdickou je od roku 2009 hlavným mediálnym partnerom futsalového turnaja Lenivá lopta. Súčasťou našej podpory je od ročníka 2009 aj vyhlasovanie najlepších štyroch hráčov turnaja do All - stars. Za šesť ročníkov sa do All - stars Lenivej lopty dostalo už dvadsať hráčov, z toho štyria hráči sa do najlepšieho výberu dostali už dvakrát: Martin Sedliak (Expres Hiadeľ), Michal Pančík (Darebáci), Lukáš Sopko (KOMA) a Matej Citara (KOMA).

Náš futbalový portál www.futbalshviezdickou je od roku 2009 hlavným mediálnym partnerom futsalového turnaja Lenivá lopta. Súčasťou našej podpory je od ročníka 2009 aj vyhlasovanie najlepších štyroch hráčov turnaja do All - stars. Za šesť ročníkov sa do All - stars Lenivej lopty dostalo už dvadsať hráčov, z toho štyria hráči sa do najlepšieho výberu dostali už dvakrát: Martin Sedliak (Expres Hiadeľ), Michal Pančík (Darebáci), Lukáš Sopko (KOMA) a Matej Citara (KOMA).

2009 - Pavol Lihan, Peter Chromek, Samuel Knižka, Michal Pančík

all - stars 2009

Pavol Lihan - Dynamo Oremlaz

Pozíciu najlepšie brániaceho obrancu získal Pavol Lihan z Dynama Oremlaz. Aj vďaka nemu dokráčal Oremlaz až k nečakanému titulu. Celkovo inkasoval iba 4 góly, z toho v 3 zápasoch play-off iba 1.

Peter Chromek - Drink Team

Do premiérového all - stars sme vybrali najlepšieho strelca turnaja Petra Chromeka z Drink Teamu s 5 gólmi, ktorý výrazne prispel k zisku bronzu pre svoj tím.

Samuel Knižka - Ofsajt Team

Svoje miesto si vo výbere zaslúžil aj najlepší hráč turnaja Samuel Knižka z Ofsajt Teamu, ktorý sa 4 gólmi podieľal na vydarenej premiére tohto mladého mužstva na Lenivej lopte.

Michal Pančík - Darebáci

Štvoricu hráčov doplnila stálica turnaja hráč Dukly Banská Bystrica a na turnaji zástupca Darebákov Michal Pančík. Ten sa najmä v play-off zápasoch priblížil svojim výkonom z legendárneho roku 2003, keď Darebákov dotiahol zatiaľ k jedinému titulu. Najmä jeho excelentné predstavenie v semifinálovom zápase s Drink Teamom, ktorý rozhodol dvoma gólmi vôjde do dejín turnaja.

2010 - Matej Citara, Jakub Sylvester, Lukáš Sopko, Juraj Kováčik

all - stars 2010

Matej Citara - KOMA

Titul najlepšie brániaceho hráča získal Matej Citara z víťaznej KOMy, ktorý inkasoval v 6 zápasoch iba 3 góly a v semifinále a vo finále vychytal nulu a výrazne sa zaslúžil o titul pre svoj tím.

Jakub Sylvester - Mária Huta

Pri svojej prvej účasti na turnaji sa hráč Dinama Záhreb Jakub Sylvester aj vďaka 5 gólom prestrieľal v drese Márie Huty až do all - stars. Aj vďaka nemu dosiahla Mária Huta zatiaľ najlepší výsledok vo svojej histórii, keď v súboji o bronz zdolala dvoma gólmi Jakuba Sylvestra Darebákov.

Lukáš Sopko - KOMA

Najlepším hráčom turnaja sa stal Lukáš Sopko z Komy, ktorý bol rozhodujúcim článkom svojho tímu najmä v play-off, kde jeho forma stúpala každým zápasom. V semifinále rozhodol penaltový rozstrel a jeho dva finálové góly nepotrebujú žiadny komentár.

Juraj Kováčik - Keia Kaha

Veľmi nenápadným, ale zodpovedným a veľmi kvalitným výkonom sa počas celého turnaja prezentoval hráč Keia Kaha Juraj Kováčik, v súčasnosti hráč dorastu FK 34 Brusno. Jeho gól rozhodol otvárací duel turnaja proti obhajcovi titulu Oremlazu a v semifinále poistil historický postup Keia Kaha do finále.

2011 - Martin Sedliak, Rado Gardošík, Tomáš Zázrivec, Juraj Pančík

all - stars 2011

Martin Sedliak - Expres Hiadeľ

Martin Sedliak z Expresu Hiadeľ, ako najlepšie brániaci hráč, ktorý bol rozhodujúcim článkom tímu už v náročnej baráži, kde rozhodol penaltový rozstrel, si zaslúžil účasť v all - stars. V základnej skupine ,,smrti" inkasoval Hiadeľ najmä vďaka nemu iba jeden gól a rozbehol sa až k titulu. Sedliakova chvíľa prišla pri penaltovom rozstrele vo štvrťfinále proti Márii Hute, kde opäť rozhodol. V semifinále proti Chlapcom z Dukly udržal čisté konto a vo finále pustil Ofsajt Teamu iba jeden gól. Zaslúžene tak získal aj titul najlepšieho hráča turnaja.

Rado Gardošík - Ofsajt Team

Rado Gardošík bol ťahúňom mladíkov z Ofsajt Teamu. Mužstvo v skupine prehralo všetky tri zápasy, ale potom zavelil k obratu v osemfinále práve Gardošík gólom do siete Keia Kaha. Štvrťfinálové vystúpenie Gardošíka bolo jeho najlepším v turnaji. Dobrú Partičku poslal do kolien hattrickom a strhol k ofenzívnej smršti aj svojich spoluhráčov, ktorí pridali ďalšie štyri góly. V semifinále sa podieľal na jednom z najväčších obratov v histórii turnaja, keď Ofsajt Team prehrával v druhom polčase s Darebákmi už 0:2, ale otočil výsledok na - 3:2.

Tomáš Zázrivec - Expres Hiadeľ

Tomáš Zázrivec sa dostal do all - stars vo veku 15 rokov, čím potvrdil, že patrí k hráčom, ktorým by mala patriť budúcnosť slovenského futbalu, vtedy ešte hráč Dukly Banská Bystrica, dnes anglickej Aston Villy, sa prezentoval suverénnym výkonom a hlavne strieľal dôležité góly tímu. V skupine rozhodol duel proti obhajcovi titulu KOMe, vo štvrťfinále sa podieľal gólom na vyradení Márie Huty, v semifinále otvoril skóre proti svojim klubovým kolegom z Dukly a vo finále vsietil v závere prvého polčasu víťazný gól.

Juraj Pančík - Darebáci

Juraj Pančík hráč Podbrezovej a na turnaji hráč Darebákov, dokonale zastúpil chorého brata Michala Pančíka a dotiahol víťaza z roku 2003 opäť na stupne víťazov. V skupine rozhodol jediným gólom duel proti Ofsajt Teamu, proti Dobrej Partičke sa presadil dvakrát, v súboji o 3.miesto proti Chlapcom z Dukly si vynahradil strelecký výpadok v play-off, keď hattrickom režíroval jasnú výhru svojho tímu a získal aj korunu kráľa strelcov turnaja. Bratia Pančíkovci sú tak prvými bratmi v histórii turnaja, ktorí sa dostali do all - stars.

2012 - Jaroslav Baran, Peter Mrník, Róbert Greško, Dávid Marko

all - stars 2012

Jaroslav Baran - ZŠ Brusno

Jaro Baran sa ocitol v all - stars tíme možno trochu nečakane, ale úplne zaslúžene. Počas celého turnaja bol jednou z najvýraznejších opôr ZŠ Brusno, ktorá aj vďaka nemu dosiahla historickú finálovú účasť. V základnej skupine ho v troch zápasoch dokázal prekonať len Šimon Púchy z tímu Mačence, v play-off nedovolil skórovať najofenzívnejšiemu tímu základnej časti Drakom z MFK, v semifinále ho prekonal jedine Martin Bobok a vo finále neinkasoval a rozhodlo sa až na penalty.

Peter Mrník - Mária Huta

Peter Mrník zastupuje v all - stars výbere víťaza turnaja Máriu Hutu. Počas turnaja zohral významnú úlohu a viackrát bol rozhodujúcim prvkom neskoršieho víťaza. Hneď v prvom zápase zachránil gólom remízu s KOMOU, dvoma gólmi režíroval výhru nad Matrixom, v semifinále rozhodol penaltový rozstrel proti Keia Kaha a vo finále rozhodol ďalšou premenenou penaltou o titule tímu Mária Huta. Bol mužom kľúčových momentov a zaradil sa medzi najvýraznejšie postavy 10.ročníka turnaja.

Róbert Greško - Draci z MFK

Róbert Greško bol najžiarivejšou hviezdou základných skupín turnaja, keď zaznamenal v troch zápasoch 5 gólov a divákov bavil nádhernými technickými kúskami. Bol lídrom mladého tímu Draci z MFK, ktorý ako nováčik turnaja postúpil do štvrťfinále, kde stroskotal až na penaltách proti ZŠ Brusno. Ale skalpy Darebákov, Keia Kaha a Chlapcov z Dukly sú veľmi cenné. Draci z MFK ukázali aj vďaka Robovi Greškovi svoj veľký potenciál do ďalších rokov.

Dávid Marko - Keia Kaha

Najlepší strelec a hráč turnaja Dávid Marko nemôže chýbať v all - stars Lenivej lopty 2012. Na začiatku turnaja sa rozbiehal trochu pomalšie, keď v skupine ani raz neskóroval a Keia Kaha postúpil do štvrťfinále za dramatických okolností až gólom Adama Lehockého v poslednej sekunde záverečného zápasu skupiny proti Darebákom. Ale vo štvrťfinále to bola one man show v podaní Dávida Marka. Svojimi štyrmi gólmi vyrovnal rekord v počte gólov v jednom zápase a úplne zničil Mačence. V semifinále však ani jeho ďalšie dva góly nestačili na Máriu Hutu. Napriek tomu Dávid Marko predviedol svoj obrovský futbalový potenciál a bol najžiarivejšou individuálnou ozdobou Lenivej lopty 2012.

 

2013 - Martin Sedliak, Marek Balík, Michal Pančík, Lukáš Sopko

all - stars 2013

Martin Sedliak - Expres Hiadeľ

Martin Sedliak bol opäť oporou Expresu Hiadeľ, ktorý zopakoval svoj triumf z roku 2011. Jeho obranné schopnosti sú veľmi dobre známe, ale okrem toho patrí k jedným z mála obrancov na turnaji, ktorý sa aktívne a najmä úspešne zapája aj do ofenzívnej fázy. V základnej skupine neinkasoval od Dynama Oremlaz ani Drink Teamu a prekonal ho až Peter Szczepaniak z Matrixu. Vo štvrťfinále ho dokázal prekonať len Jakub Považanec z tímu Mária Huta, v semifinále Jaro Baran a to bolo všetko. Navyše v semifinále proti ZŠ Brusno pridal aj gól z hry a vo finále prispel dvoma úspešnými penaltami k výhre nad Darebákmi. Martin Sedliak teda zopakoval po roku 2011 svoju účasť v all - stars tíme Lenivej lopty už druhýkrát a zaradil sa k legendám turnaja.

Marek Balík - Expres Hiadeľ

Marek Balík je ďalším členom all - stars z tímu víťaza Expresu Hiadeľ. V základnej skupine sa rozbiehal pomalšie, ale jeho forma gradovala v play-off. Vo štvrťfinále rozhodol dramatický penaltový rozstrel proti tímu Mária Huta dvoma gólmi a v semifinále prispel dvoma gólmi k vysokej výhre nad ZŠ Brusno a bol najlepším hráčom semifinálového zápasu. Okrem toho sa podieľal mnohými prihrávkami aj na tvorbe ďalších gólov svojho tímu.

Michal Pančík - Darebáci

Michal Pančík sa objavil v drese Darebákov na turnaji Lenivá lopta po dvojročnej pauze a opäť doviedol tento tradičný tím do finále turnaja. V základnej skupine naštartoval výhru Darebákov nad Keia Kaha dvoma gólmi a skóroval aj pri tesnej prehre 1:2 s tímom Ja, DJ a Mikuláš. Svoj najlepší výkon predviedol vo štvrťfinále, keď dvoma gólmi rozhodol duel s Ofsajt Teamom. Vo finále s Expresom Hiadeľ premenil jednu penaltu, ktorá ale na celkový triumf nestačila. Aj napriek tomu pridal ešte množstvo asistencií a predviedol krásne akcie čím si vyslúžil titul najlepšieho hráča turnaja a zopakoval svoju účasť v all - stars z roku 2009. Michal Pančík patrí taktiež medzi legendy Lenivej lopty.

Lukáš Sopko - KOMA

Lukáš Sopko opäť raz ukázal, že patrí medzi vynikajúcich hráčov. Najlepší hráč turnaja v roku 2010 bol opäť ústrednou postavou tímu KOMA, ktorý v posledných rokoch stagnoval a tak sa mu nedávali príliš veľké šance na úspech. Lenže bojovnosť a technické kvality Lukáša Sopka naštartovali obrat v poslednom zápase základnej skupiny proti tímu Načo Názov, vo štvrťfinále bol strojcom obratu KOMy z 0:2 na 3:2 proti Matrixu, keď vsietil prvý aj rozhodujúci gól svojho tímu. Gólom sa podieľal aj na výhre KOMy nad ZŠ Brusno v súboji o 3.miesto. Svoje miesto v all - stars si vybojoval nielen 4 gólmi, ale najmä svojim prístupom, ktorým strhol spoluhráčov z KOMy k výkonom blížiacim sa zlatému roku 2010. Lukáš Sopko podobne ako Martin Sedliak a Michal Pančík získal nomináciu v all - stars Lenivej lopty už po druhýkrát a zaradil sa medzi najlepších hráčov turnaja v histórii.

2014 - Matej Citara, Matej Vaník, Ján Štubian, Tomáš Pančík

all - stars 2014

Matej Citara - KOMA

Najlepší brániaci hráč turnaja v roku 2014 logicky nemôže chýbať v all - stars výbere. Pre hráča KOMy Citaru je to po zlatom roku 2010 už druhá účasť v all - stars, aj keď tentoraz z toho bolo "len striebro". Matej Citara bol spoľahlivou oporou svojho tímu po nevydarenom vstupe do turnaja a prehre 0:2 s Last Time. V ďalších dvoch dueloch proti Načo Názov a Keia Kaha pustil za svoj chrbát už iba jeden gól, čím sa výrazne podieľal na postupe do štvrťfinále. Tam nedovolil skórovať ani štvornásobnému šampiónovi turnaja Drink Teamu. V semifinále pustil za svoj chrbát len strelu Juraja Pančíka, čo stačilo na finálovú účasť. V zápase o zlato dlho držal tesné vedenie svojho tímu, o ktoré prišla KOMA až v samom závere. S bilanciou päť inkasovaných gólov v šiestich zápasoch si svoju účasť v najlepšom výbere turnaja jednoznačne zaslúžil.

Matej Vaník - KOMA

Kapitán KOMy predviedol v tomto roku svoje životné výkony a okrem účasti v najlepšom výbere turnaja sa stal aj najlepším hráčom Lenivej lopty 2014. Svojou bojovnosťou a neustálym povzbudzovaním spoluhráčov, dokonale zastúpil chýbajúceho Lukáša Sopka. A okrem toho pridal aj nadstavbu. Vo štvrťfinálovej penaltovej dráme proti Drink Teamu predviedol niečo neuveriteľné. Štyrikrát nastupoval na penaltu v situácii, kedy musel skórovať, inak by KOMA vypadla a štyrikrát rozvlnil sieť. Výraznou mierou sa tak zaslúžil o postup do semifinále. V ňom vsietil proti Darebákom víťazný gól na 2:0 a pomstil sa tomuto súperovi za rok staré vyradenie v rovnakej fáze turnaja. Vo finále dokonale organizoval hru KOMy, ale nakoniec ani on nezabránil tímu FK plus vyrovnať a vynútiť si penalty. Na ne nastupoval s poraneným členkom a veľkým sebazaprením. Síce neuspel, ale svojimi výkonmi sa nezmazateľne zapísal do svetlej histórie turnaja.

Ján Štubian - FK Plus

Šikovný, na prvý pohľad nenápadný, ale svojou mimoriadnou technikou neprehliadnuteľný hráč bol lídrom víťaza turnaja FK Plus. K premiérovému titulu svojho tímu hneď pri prvej účasti na Lenivej lopte prispel štyrmi gólmi, z toho dva boli víťazné. Hneď v úvodnom zápase proti Dynamu Oremlaz vsietil v poslednej minúte gól na 2:1. Gólovo prispel aj k výhre nad obhajcom titulu Expresom Hiadeľ a k remíze s Darebákmi. Rozhodol semifinálový penaltový rozstrel proti ZŠ Brusno a zanechal výrazný rukopis v 12.ročníku Lenivej lopty. O technických kvalitách Jána Štubiana svedčí aj fakt, že na turnaji predviedol najviac jasličiek spomedzi všetkých hráčov.

Tomáš Pančík - Darebáci

Najžiarivejšou hviezdou Darebákov v roku 2014 bol štvorgólový strelec Tomáš Pančík. Skompletizoval tak hattrick bratského tria Pančíkovcov v all - stars Lenivej lopty. Hneď v prvom zápase svojho tímu proti obhajcovi Expresu Hiadeľ vsietil víťazný gól. Vo štvrťfinálovom súboji s Matrixom dvoma gólmi zariadil postup Darebákov medzi štyri najlepšie tímy turnaja. Posledný gól zaznamenal vo víťaznom zápase o bronz proti ZŠ Brusno. Už v minulých rokoch sa Tomáš Pančík významnou mierou zapísal do histórie Lenivej lopty, ale v roku 2014 sa prezentoval v najlepšej forme, čo mu zaslúžene vynieslo účasť v najlepšom výbere Lenivej lopty.

 

Doplnkové informácie