Slovenský futbal

Španieli lídrom rebríčka európskych reprezentácií U19, Slovensko na 24.mieste!!!

Španielsko U19

Po kategórii U17 si dnes predstavíme aktuálny rebríček európskych reprezentácií v kategórii U19. Pozícia lídra zostala nezmenená, keďže Španielsko aj v roku 2015 potvrdilo pozíciu najlepšieho európskeho tímu U19. 2.miesto si udržala reprezentácia Portugalska aj napriek neúčasti v záverečnom turnaji v Grécku. Na záverečnom šampionáte chýbali aj tretí Srbi, ktorí však mali veľa bodov z minulých rokov a udržali si bronzovú pozíciu.

Čítať ďalej...

Rebríčku európskych reprezentácií v kategórii U-17 vládnu naďalej Holanďania, Slovensko kleslo na 29.miesto !!!

Slovensko U17

V roku 2015 došlo v rámci ME v kategórii U17 k revolučnej zmene. Po prvýkrát sa na šampionáte starého kontinentu v najmladšej kategórii predstavilo až 16 tímov. To znamená, že počet účastníkov záverečného turnaja sa zvýšil o 8 tímov. Finálový turnaj sa uskutočnil v máji 2015 v Bulharsku. Žiaľ Slovensko nevyužilo výrazne väčšiu šancu na postup a skončilo svoje účinkovanie v 2.fáze kvalifikácie. Nad sily našich mladíkov bolo Nemecko a Taliansko.

Čítať ďalej...

Bratia Kakaščíkovci medzi TOP hráčmi ObFZ Prešov

Daniel Kakaščík

„Musím nastrieľať tridsať gólov. Ak túto métu do konca sezóny splním, mám sľúbenú dovolenku v Egypte." (Daniel Kakaščík)

Bratia zo Záborského s oceneniami pre najlepších futbalistov ObFZ Prešov. Medzi top hráčov ObFZ Prešov sa zaraďujú bratia Daniel a Pavol Kakaščíkovci. Na Jedenástke roka 2014 boli jednými z laureátov.

Čítať ďalej...

Slovensko U19 prišlo o postup na ME 2015 smolne po škandalóznom závere

Slovensko U19

"Smútok, beznádej, plač v kabíne. Snažili sme sa v závere držať chlapcov na uzde, ale to čo sa tu dialo v závere, to už futbal išiel úplne mimo. Sme morálni víťazi." (Milan Malatinský - tréner U19 po zápase s Írskom)

Slovensko U19 odohrala koncom marca náročnú 2.fázu kvalifikácie (Elite Round) o postup na ME 2015 do Grécka. Po suverénnom postupe z 1.fázy kvalifikácie na jeseň 2014, kedy sme zdolali Slovinsko 2:1, Maďarsko 3:0 a Azerbajdžan 4:1, čakali náš mladý výber reprezentácie domáceho Nemecka, Česka a Írska.

Čítať ďalej...

Slovensko U17 skončilo v ťažkej konkurencii v Elite Round o postup na ME 2015 na 3.mieste

Slovensko U17

Slovenskú futbalovú reprezentáciu U17 čakal minulý mesiac turnaj roka. V Nemecku sa pod vedením nového reprezentačného trénera Ladislava Hudeca predstavila na turnaji Elite Round (2.fáza kvalifikácie o postup na ME 2015). Na mladých Slovákov však čakala veľmi ťažká úloha. Súpermi boli postupne Nemci, Taliani a Ukrajina.

Čítať ďalej...

Doplnkové informácie