Women's soccer

U19 - Slovensko sa v roku 2017 zlepšilo na historické maximum, líderskú pozíciu obhájili čerstvé európske šampiónky zo Španielska !!!

Rok 2017 v podaní Slovenskej ženskej reprezentácie U19 možno hodnotiť uspokojivo. Aj keď sa tím trénera Branislava Petroviča nedokázal prebojovať na jeseň 2016 z 1.fázy kvalifikácie, zaznamenal na nej okrem vysokej prehry s Dánskom 1:10 aj cennú remízu 1:1 s Maďarskom a výhru 4:2 nad Čiernou Horou. Zisk 4 bodov posunul mladé Slovenky v 5 ročnej tabuľke na historické maximum.

Čítať ďalej...

U19 - Na čelo rebríčka sa v roku 2016 dostali finalistky ME Španielky, Slovensko napriek bodovému rekordu kleslo o 1 pozíciu!!!

Logo ME WU19

Pri bilancovaní roku 2016 v kategórii žien do 19 rokov začneme konštatovaním, že Slovensko zaznamenalo zatiaľ svoj najlepší výsledok v histórii. Vďaka tomu, že sme usporiadali v júli záverečný turnaj ME, mali sme zabezpečenú automatickú účasť. Tam sme po debakloch od Francúzska a Holandska zaznamenali historický výsledok, bezgólovú remízu proti 3 najlepšiemu tímu Európy za posledných 5 rokov Nórsku.

Čítať ďalej...

Nové trendy v ženskom futbale na MS 2015 v Kanade

Celia Šašič

"Futbalový svet sa mení a éra dominancie stredných útočníčok sa mení." (Kevin McCauley)

Strední útočníci získavajú najväčší potlesk na každej úrovni hry, či ide o mužský alebo ženský futbal, aj keď sú len zriedka najdôležitejšími hráčmi tímu. Šprint a presné zakončenie sú extrémne dôležité, ale množstvo vecí musí byť vykonaných dovtedy, kým dostane stredný útočník šancu vykonať svoju prácu.

Na tohtoročných MS vo futbale žien 2015 v Kanade sa to nestalo. Dominancia hrotových útočníčok sa vytratila.

Čítať ďalej...

Top futbalistky sveta

Alex Morgan

Našou snahou na tomto mieste je propagácia ženského futbalu. V rámci nášho projektu o ženskom futbale si dnes predstavíme 10 top svetových hráčok súčasnosti.

Do nášho prvého zoznamu top hráčok sveta sa zmestili tri američanky, dve japonky, dve brazílčanky, švédka, kanaďanka a francúzka.

Čítať ďalej...

Patrícia Chládeková - talent slovenskej reprezentácie WU19

Patrícia Chládeková

Aj keď je futbal na Slovensku zväčša doménou mužov, ženský futbal sa dostáva stále viac do povedomia. Dnes vám prinášame rozhovor so sympatickou mladou, no pritom skúsenou a talentovanou brankárkou Patríciou Chládekovou. Pochádza z Brezna, no už druhým rokom hosťuje v Partizáne Bardejov. Jej futbalová kariéra je úspešne naštartovaná, vypracovala sa na brankárku ženského reprezentačného tímu Slovenska do 19 rokov.

Čítať ďalej...

U19 - Novým lídrom rankingu majsterky Európy Švédky, Slovensko zostáva na 33.mieste!!!

Sweden WU19

Na rozdiel od ženskej reprezentácie v kategórii U17 sa nepodarilo Slovensku U19 nadviazať v roku 2015 na progres. Aj v 2.vydaní rebríčka európskych krajín sú na 33.mieste. V konkurencii 49 krajín teda výrazne zaostávame za európskou elitou a zatiaľ aj druhým sledom.

Čítať ďalej...

U17 - Historický posun mladých Sloveniek do Top 30 v rankingu európskych krajín, lídrom Španielsko!!!

Slovensko WU17

V roku 2015 sa mladej ženskej reprezentácii Slovenska v kategórii U17 podaril historický prielom do TOP 30 najlepších európskych krajín. V aktuálnom rebríčku patrí našim dievčatám výborné 29.miesto, čo je v konkurencii 46 krajín starého kontinentu kvalitné umiestnenie.

Čítať ďalej...

Reprezentantky WU19 druhé na Kubaň Spring

Slovakia WU19

Po úspechu slovenskej ženskej reprezentácie na medzinárodnom turnaji Istria Cup, kde sa umiestnili na 2. mieste po finálovej prehre s Poľskom 0:2, rovnaký výsledok vybojovali aj naše reprezentantky U19 na prestížnom medzinárodnom turnaji Kubaň Spring 2015. Zverenkyne trénera Petroviča vo finále podľahli Ruskám 0:2.

Čítať ďalej...

Slovenská ženská reprezentácia úspešná na Istria Cup 2015

Istria Cup

V Chorvátsku momentálne prebieha 3.ročník Ženského medzinárodného futbalového turnaja Istria Cup 2015. Turnaj hostí 12 kvalitných medzinárodných tímov, ktoré sú rozdelené do 3 základných skupín.

Čítať ďalej...

Slovensko U19 žien skončila v kvalifikácii na nepostupovom 3.mieste

Women U19

"Bol to zápas dvoch polčasov. V prvom sme sa nedokázali presadiť a robili sme veľké chyby. Po prestávke sme spresnili hru a prejavilo sa to na šanciach, ktoré sme aj využili. Dievčatám chcem poďakovať, myslí, že sme urobili v kvalifikácii maximum a ukázali sme kde sa momentálne nachádzame v rámci svetového rebríčka."  (Branislav Petrovič - tréner U19 po zápase s Bulharskom)


Ženská futbalová reprezentácia do 19 rokov absolvovala v polovici septembra 1.fázu kvalifikácie o postup na ME 2015 do Izraela. Našimi súpermi boli postupne Švajčiarky, Rakúšanky a domáce Bulharky.

Čítať ďalej...

Doplnkové informácie