Experti World Cup 2014

Róbert Pavúk

Maroš Zimnikoval

Miloslav Péter

Peter Rebek

 

 

 

 

 

 

 

Sonia Krajčová

Marek AntalíkFabian Pramel

Ján Filip

 

 

 

 

 

 

Tipovacia liga expertov World Cup 2014 - konečné poradie po 64.zápase (League of experts - final ranking after 64th game)

Ranking (Poradie)
Expert
Points (Body)
1.  Ján Filip
 259
2.  Sonia Krajčová  258
3.  Maroš Zimnikoval  251
4.  Róbert Pavúk  249
5.  Miloslav Péter  239
6.  Marek Antalík  232
7.  Fabian Pramel  211
8.  Peter Rebek  193

World Cup 2014

Ako Belgičania vytvorili novú zlatú generáciu?

Eden Hazard

Belgicko zaujalo na MS 2014 v Brazílii novou generáciou mladých hráčov, ktorí majú obrovský potenciál dobyť v blízkej budúcnosti futbalový svet. V nasledujúcom článku sa prostredníctvom rozhovoru s autorom renesancie Belgického futbalu Michelom Sablonom, bývalým trénerom reprezentácie Georgesom Leekensom a súčasným mladým brankárom FC Liverpool Mignoletom, pokúsime odhaliť čo sa skrýva za vytvorením "novej zlatej generácie belgických hráčov".

Čítať ďalej...

Nemecko - Argentína 1:0 po predĺžení

Germany - Argentina 1:0 after extra time

Hodnotenie zápasu - Róbert PavúkRóbert Pavúk

Nemecko sa po 24 rokoch vracia na svetový futbalový trón. V dramatickom finálovom zápase proti dlhoročnému rivalovi Argentíne sa hrdinom stal striedajúci Mario Gotze. Jeho geniálny gól bol krásnou bodkou za najlepším turnajom histórie.

Čítať ďalej...

Brazília - Holandsko 0:3 (0:2)

Brazil - Holland 0:3 (0:2)

Hodnotenie zápasu - Róbert PavúkRóbert Pavúk

V súboji o bronz sa stretli sklamané tímy zo semifinále. Zatiaľ čo skoro každý ľutoval Brazíliu za výprask od Nemecka, v oveľa zložitejšej pozícii nastupovali na tento duel podľa mňa Holanďania. Predsa len prehrať miestenku o finále MS v penaltovom rozstrele určite mrzí viac ako jasná prehra. Napriek tomu sa dokázali na tento zápas zmobilizovať práve Oranje.

Čítať ďalej...

Holandsko - Argentína 0:0, 2:4 n.p.k.

Holland - Argentina 0:0, 2:4 on penalties

Hodnotenie zápasu - Marek AntalíkMarek Antalík

Stáva sa výnimočne, že 120 minút ponúkne tak málo príležitostí a streleckých pokusov. Konečný výsledok znel - 1 strela Holandska a 4 strely pre Argentínu. Ale išlo o veľa o postup do najdôležitejšieho zápasu vo svetovom futbale.

Čítať ďalej...

Nemecko - Brazília 7:1 (5:0)

GERMANY - BRAZIL 7:1 (5:0)

Hodnotenie zápasu - Fabian PramelFabian Pramel

Veľa sme netušili o tom, ako budú tímy hrať a ako sa bude vyvíjať dynamika hry. Brazília pôsobila bez Neymara a Thiaga Silvu ako Piňata (mexická hračka z papiera). Avšak Nemecký tím ukázal svoju kvalitu a čo je najdôležitejšie, preukázal svoju jasnú prevahu pokiaľ ide o pokoj a organizáciu hry. A potom sa to všetko zišlo dokopy a zrodil sa historický výsledok...

Čítať ďalej...

Semifinalisti MS 2014 - Argentína a Holandsko

2.SEMIFINÁLOVÁ BITKA MS 2014 v SAO PAULO

ARGENTÍNA  VS.  HOLANDSKORóbert Pavúk

Po včerajšom šokujúcom výsledku 1.semifinále, keď Nemecko historicky deklasovalo domácu Brazíliu a zaistilo si miestenku vo finálovom zápase v Riu de Janeiro, tu máme ďalšiu bitku gigantov. Dvojnásobní majstri sveta Argentína (1978 a 1986) proti trojnásobným finalistom MS (1974, 1978 a 2010) Holandsku. Podobne ako včera aj dnes som zvolil na porovnanie šancí oboch tímov v dnešnom semifinále 7 kľúčových faktorov, ktoré môžu rozhodnúť - pohľad na históriu, čistota hry, defenzívna stabilita, záložná rada, útok, štandardné situácie a tréneri.

Čítať ďalej...

Semifinalisti MS 2014 - Nemecko a Brazília

1.SEMIFINÁLOVÁ BITKA MS 2014 v BELO HORIZONTE

NEMECKO  VS.  BRAZÍLIARóbert Pavúk

MS vo futbale pomaly, ale isto vrcholia. Dostali sa do svojej záverečnej fázy a čakajú nás ešte 4 veľké zápasy. Hneď v tom prvom na seba narazia najväčší favoriti tohtoročného šampionátu Nemecko a Brazília. Pokúsil som sa porovnať šance oboch tímov v dnešnom súboji. Zvolil som 7 kľúčových faktorov, ktoré dnes môžu rozhodnúť - pohľad na históriu, čistotu hry, defenzívnu stabilitu, záložnú radu, útok, štandardné situácie a tréneri.

Čítať ďalej...

Argentína - Belgicko 1:0 (1:0)

Argentina - Belgium 1:0 (1:0)

Hodnotenie zápasu - Marek AntalíkMarek Antalík

Argentína dosiahla v 5.zápase na turnaji 5.výhru o 1 gól a po 24 rokoch postúpila do semifinále.

Čítať ďalej...

Holandsko - Kostarika 0:0, 4:3 n.p.k.

Holland - Costa Rica 0:0, 4:3 on penalties

Hodnotenie zápasu - Maroš ZimnikovalMaroš Zimnikoval

Holandsko v zápase dominovalo, ale nedokázalo nájsť recept na prekonanie Keylora Navasa. Louis van Gaal hral tentoraz viac útočne s krajnými obrancami ako proti Mexiku.

Čítať ďalej...

Brazília - Kolumbia 2:1 (1:0)

Brazil - Colombia 2:1 (1:0)

Hodnotenie zápasu - Róbert PavúkRóbert Pavúk

Agresívny zápas najmä zo strany Brazílie patril domácim. Záverečný nápor Kolumbie prišiel príliš neskoro. Brazíliu posunuli do semifinále MS dvaja strední obrancovia.

Čítať ďalej...

Additional information