England - Italy 1:2 (1:1)

Hodnotenie zápasu - Peter RebekPeter Rebek

Zápas začal opatrne z obidvoch strán, pričom Angličania sa spoliehali na zabezpečenú obranu a systém protiútokov. Tie im zo začiatku vďaka rýchlosti hráčov ako Sterling, Wellbeck, Sturidge vychádzali, čo vyúsťovalo do nebezpečných striel spoza pokutového územia.  Naopak Taliansko sa spoliehalo na kombinačnú hru, kde sa dirigent Pirlo často pri zakladaní útoku sťahoval na úroveň stredných obrancov.

Prvú vážnu možnosť si vypracovalo Anglicko, keď Wellbeck unikol po krídle a jeho prihrávku pred bránu si takmer vrazil do vlastnej brány Barzagli. Gól však priniesla až  situácia na durhej strane. Taliansko zahrávalo rohový kop a po signále sa presadil strelou spoza pokutového územia Marchisio. Dlho sa však Taliansko z vedenia netešilo. Anglicku vyšla rýchla akcia, kedy po Rooneyho centri vyrovnával Sturridge. Na záver polčasu mohol skórovať Balotelli, jeho gólový lob vyhlavičkoval Jagielka. Po následnom rohu trafil Candreva žrď.

Hneď na úvod druhého polčasu Candreva po presadení sa v krídelnom priestore nádherne našiel Balotelliho, ktorý sa už nemýlil. Taliani už umnou hrou v druhom polčase ustrážili svoj tesný náskok. Najbližšie k vyrovnaniu mali Angličania pri priamych voľných kopoch z hranice pokutového územia. Veľkú šancu zahodil aj Rooney.

Najkrajší gól: gól Marchisia v 35´min. (0:1)

Najkrajšia akcia: Gólová akcia Anglicka - Rooney, Sturridge v 37´min. (1:1)

Najkrajší zákrok brankára: Jagielkovo vyhlavičkovanie gólového lobu Balotelliho v 45´min.

Hráči zápasu: Raheem Sterling a Antonio Candreva

Assessment of the game by Peter Rebek

Match started carefully on both sides, while the English team relied on a secure defense and counterattacks. At the start of the game English system was more dangerous especially through quick players like Sterling, Wellbeck and Sturridge. Their actions culminated into dangerous shots from long distances. At the other side, Italy relied more on possession, where playmaker Pirlo often moved to the area of central defenders and created Italian play. First serious opportunity had England. Wellbeck escaped to the side and his pass Barzagli almost hit to own goal. But first goal was netted by Italy. Squadra Azzura played signal after corner kick and Marchisio´s shot from behind the penalty area ended in Hart´s goal. Italy didn´t enjoy leading very long. England answered with fast action, when Rooney crossed the ball and Sturridge levelled the score. At the end of the 1st half Balotelli had a chance, but Jagielka saved England on the goal line. Candreva hit the goalpost from next corner.

At the beginning of the 2nd half Candreva crossed from wing area and found Balotelli´s head. Top striker returned the lead to Italy. Squadra Azzura then played very cleverly and maintained this result to the end. England had a big chance, but Rooney missed in a good position.

The most beautiful goal: Marchisio´s goal in 35´min. (0-1)

The most beautiful action: Goal action of England - Rooney, Sturridge in 37´min. (1-1)

The best save of goalkeeper: In this game was the best save from player of England Jagielka. He saved Balotelli´s lob with head in the last moment in 45´min.

Men of the match: Raheem Sterling and Antonio Candreva