South Korea - Algeria 2:4 (0:3)

Hodnotenie zápasu - Ján FilipJán Filip

Výhra Alžírska je plne zaslúžená. Africký tím predviedol najmä v 1.polčase jeden z doteraz najlepších výkonov na turnaji. Alžírčania boli od začiatku lepším tímom a neustále prehrávali súpera.

V 1.polčase tím trénera Halilhodžiča dominoval úplne vo všetkom a výsledok 3-0 bol ešte pre súpera lichotivý. Predovšetkým trio Slimani, Feghouli a Brahimi robilo s obranou súpera čo chcelo. Slimaniho rýchlosť bola najväčším problémom Kórejskej obrany. To sa potvrdilo v 26´min., keď stred obrany Kórejského tímu absolútne nestíhal a Slimani otvoril skóre. Alžírčania predvádzali vysoký presing, ktorý robil súperovi obrovské starosti už pri rozohrávke. V 28´min. pridal druhý gól po rohovom kope kapitán Halliche. V 38´min. zvýšil Djabou po spolupráci so Slimanim už na 3-0.

Po prestávke bolo pravdepodobne v šatni ázijského tímu poriadne horúco. Zverenci trénera Hong-Myong Boa nastúpili na druhé dejstvo ako vymenení. Na ihrisko prišiel vysoký útočník Kim-Shin-Wook a jeho spoluhráči ho žačali zásobovať dlhými loptami. Kim vyhral viac vzdušných súbojov v zápase ako akýkoľvek iný hráč na turnaji. Napriek tomu, že hral len pol hodinu. Aj jeho zásluhou Kórea skorigovala stav, ale napriek enormnému úsiliu to stačilo len na celkové skóre 2-4. Alžírsko sa touto výhrou priblížilo najväčšiemu úspechu v histórii, k postupu zo základnej skupiny MS.

Najkrajší gól: v 72´min. gól Južnej Kórei v podaní Koo Jacheola po vyhranom hlavičkovom súboji Kim-Shin Wooka (2-4)

Najkrajšia akcia: v 62´min. gól Alžírska, ktorý vsietil Brahimi po výbornej kolektívnej spolupráci (1-4)

Najkrajší zákrok brankára: v 60´min. zákrok brankára Raisa po ďalekonosnej strele Sung-Yuenga

Hráči zápasu: Kim - Shin Wook a Islam Slimani