Logo SFA

Cvičenie 2 na 2 + 4 je typickým útočným cvičením s cieľom udržať loptu pod kontrolou a rýchlou kombináciou na 1-2 dotyky sa presunúť k cieľu.

V predchádzajúcich niekoľkých mesiacoch sme si v rámci španielskej futbalovej školy predstavili neodmysliteľnú súčasť ich tréningovej metodológie - Rondos. V 7 častiach sme si postupne predstavili toto tradičné španielske futbalové cvičenie. V úvodných dvoch častiach sme si toto cvičenie charakterizovali, potom sme pristúpili ku praktickým príkladom cvičení 3 na 1, 4 na 2, 5 na 3 či 6 na 3. Všetky tieto cvičenia nájdete TU. Dnes si ukážeme vo svojej podstate cvičenie veľmi podobné Rondos. Ide o cvičenie 2 na 2 + 4.

Cvičenie 2 na 2 + 4 je typickým útočným cvičením s cieľom udržať loptu pod kontrolou a rýchlou kombináciou na 1-2 dotyky sa presunúť k cieľu.

 

Španielsky model útočenia - cvičenie 2 na 2 + 4


Toto cvičenie prebieha na ihrisku s rozmermi 12x12. V prípade prítomnosti menej technicky vybavených hráčov môžeme ihrisko zväčšiť podľa potreby. 

Ako sme už uviedli toto cvičenie je útočné a dynamické s cieľom udržať loptu pod kontrolou a rýchlo kombinovať. Hráči sú v kontakte s ostrou, rýchlou, kombinačnou hrou. Precvičujú svoj prehľad v hre a kondíciu.

Priebeh hry

Hra 2:2 + 4 prebieha tak, že každý tím má dvojicu hráčov diagonálne umiestnených v rohoch a cieľom je hrať s nimi. Hráč, ktorý prihrá hráčovi v rohu ide na jeho miesto, zatiaľ čo ten sa s loptou rýchlo presúva do ihriska a spolupracuje s druhým spoluhráčom v ihrisku. Spolu sa pokúsia dostať loptu do diagonálneho rohu k spoluhráčovi.

Toto cvičenie je ideálne pre zdokonaľovanie rýchlej kombinácie na 1-2 dotyky. Počet hráčov, rýchlosť hry a priestor núti všetkých hráčov pohybovať sa, premýšľať a hrať rýchlo.

Cvičenie 2vs.2 + 4

 

Mohlo by vás zaujímať:

Rondos - 5.časť - cvičenia 5 na 3

FC Southampton - zázrak, náhoda alebo premyslený plán? - 2.časť

Dutch Soccer - špecifické cvičenie I. v rozcvičke pre systém 4-4-3

 

SAQ FutbalSústreďme sa na futbal

Pin It