Rok 2017 v podaní Slovenskej ženskej reprezentácie U19 možno hodnotiť uspokojivo. Aj keď sa tím trénera Branislava Petroviča nedokázal prebojovať na jeseň 2016 z 1.fázy kvalifikácie, zaznamenal na nej okrem vysokej prehry s Dánskom 1:10 aj cennú remízu 1:1 s Maďarskom a výhru 4:2 nad Čiernou Horou. Zisk 4 bodov posunul mladé Slovenky v 5 ročnej tabuľke na historické maximum.

Logo ME WU19

Pri bilancovaní roku 2016 v kategórii žien do 19 rokov začneme konštatovaním, že Slovensko zaznamenalo zatiaľ svoj najlepší výsledok v histórii. Vďaka tomu, že sme usporiadali v júli záverečný turnaj ME, mali sme zabezpečenú automatickú účasť. Tam sme po debakloch od Francúzska a Holandska zaznamenali historický výsledok, bezgólovú remízu proti 3 najlepšiemu tímu Európy za posledných 5 rokov Nórsku.

Celia Šašič

"Futbalový svet sa mení a éra dominancie stredných útočníčok sa mení." (Kevin McCauley)

Strední útočníci získavajú najväčší potlesk na každej úrovni hry, či ide o mužský alebo ženský futbal, aj keď sú len zriedka najdôležitejšími hráčmi tímu. Šprint a presné zakončenie sú extrémne dôležité, ale množstvo vecí musí byť vykonaných dovtedy, kým dostane stredný útočník šancu vykonať svoju prácu.

Na tohtoročných MS vo futbale žien 2015 v Kanade sa to nestalo. Dominancia hrotových útočníčok sa vytratila.

Alex Morgan

Našou snahou na tomto mieste je propagácia ženského futbalu. V rámci nášho projektu o ženskom futbale si dnes predstavíme 10 top svetových hráčok súčasnosti.

Do nášho prvého zoznamu top hráčok sveta sa zmestili tri američanky, dve japonky, dve brazílčanky, švédka, kanaďanka a francúzka.

Patrícia Chládeková

Aj keď je futbal na Slovensku zväčša doménou mužov, ženský futbal sa dostáva stále viac do povedomia. Dnes vám prinášame rozhovor so sympatickou mladou, no pritom skúsenou a talentovanou brankárkou Patríciou Chládekovou. Pochádza z Brezna, no už druhým rokom hosťuje v Partizáne Bardejov. Jej futbalová kariéra je úspešne naštartovaná, vypracovala sa na brankárku ženského reprezentačného tímu Slovenska do 19 rokov.

Sweden WU19

Na rozdiel od ženskej reprezentácie v kategórii U17 sa nepodarilo Slovensku U19 nadviazať v roku 2015 na progres. Aj v 2.vydaní rebríčka európskych krajín sú na 33.mieste. V konkurencii 49 krajín teda výrazne zaostávame za európskou elitou a zatiaľ aj druhým sledom.

Slovensko WU17

V roku 2015 sa mladej ženskej reprezentácii Slovenska v kategórii U17 podaril historický prielom do TOP 30 najlepších európskych krajín. V aktuálnom rebríčku patrí našim dievčatám výborné 29.miesto, čo je v konkurencii 46 krajín starého kontinentu kvalitné umiestnenie.

Slovakia WU19

Po úspechu slovenskej ženskej reprezentácie na medzinárodnom turnaji Istria Cup, kde sa umiestnili na 2. mieste po finálovej prehre s Poľskom 0:2, rovnaký výsledok vybojovali aj naše reprezentantky U19 na prestížnom medzinárodnom turnaji Kubaň Spring 2015. Zverenkyne trénera Petroviča vo finále podľahli Ruskám 0:2.

Istria Cup

V Chorvátsku momentálne prebieha 3.ročník Ženského medzinárodného futbalového turnaja Istria Cup 2015. Turnaj hostí 12 kvalitných medzinárodných tímov, ktoré sú rozdelené do 3 základných skupín.

Women U19

"Bol to zápas dvoch polčasov. V prvom sme sa nedokázali presadiť a robili sme veľké chyby. Po prestávke sme spresnili hru a prejavilo sa to na šanciach, ktoré sme aj využili. Dievčatám chcem poďakovať, myslí, že sme urobili v kvalifikácii maximum a ukázali sme kde sa momentálne nachádzame v rámci svetového rebríčka."  (Branislav Petrovič - tréner U19 po zápase s Bulharskom)


Ženská futbalová reprezentácia do 19 rokov absolvovala v polovici septembra 1.fázu kvalifikácie o postup na ME 2015 do Izraela. Našimi súpermi boli postupne Švajčiarky, Rakúšanky a domáce Bulharky.