Ivory Coast - Japan 2:1 (0:1)

Hodnotenie zápasu - Miloslav PéterMiloslav Péter

Od hráčov Pobrežia Slonoviny som očakával viac. Bola z nich cítiť, až vyžarovala istá neistota. Od prvých chvíľ ako by si neverili. V 16.min boli za túto nervozitu potrestaní. Honda zostal vo vápne úplne voľný, svoju ranu namieril presne do vinkla a otvoril skóre duelu.

V 2.polčase hra slonov ožila. Najmä od 62.min, keď prišlo k striedaniu v tíme Pobrežie Slonoviny. Z ihriska odišiel Die Serey a nahradil ho Didier Drogba. Ten priniesol do hry svojho tímu aj viac sebavedomia. Pobrežie ožilo a konečne začalo predvádzať útočný futbal. V priebehu 4 minút obrátilo po pekných akciách skóre duelu a zaslúžene si napokon pripísalo prvú výhru na turnaji. Pochválil by som najmä hráča Auriera ktorý poslal v 64´min. do vápna krásny center a Bony Wilfried ním nepohrdol a nechytateľnou hlavičkou vyrovnal na 1:1.

Najkrajší gól: gól Bonyho Wilfrieda v 64´min. (1-1)

Najkrajšia akcia: tá istá akcia ako je uvedené pri najkrajšom góle.

Najkrajší zákrok brankára: zákrok brankára Kawašimu v 81.min po priamom kope Didiera Drogbu.

Hráči zápasu: Bony Wilfried a Keisuke Honda

Assessment of the game by Miloslav Péter

I expected more from players of Ivory Coast. It was felt uncertainty from them. As if they didn´t believe in their abilities from the very first moments. In 16´min. completely uncovered Honda stayed in penalty area and his accurate shot ended in the upper corner of the goal.

In the 2nd half, especially when Drogba changed Die Serey on the pitch, the play of The elephants improved. Drogba gave even more confidence to his team. At that point The elephants came to life and finally performed attacking football. Their win is deserved. Particularly I would like to praise Aurier. He sent a nice cross into the box and Bony Wilfried scored with a header and equalized to 1-1.

The most beautiful goal: goal of Bony Wilfried in 64´min. (1-1)

The most beautiful action: action of goal of Bony Wilfried in 64´min. (1-1)

The best save of goalkeeper: Save of keeper Kawasima in 81´min. after Drogba´s free kick

Men of the match: Bony Wilfried and Keisuke Honda