Colombia - Ivory Coast 2:1 (0:0)

Hodnotenie zápasu - Miloslav PéterMiloslav Péter

Duel dvoch trojbodových tímov po úvodnom kole C-skupiny odštartoval v 6´min. nepresnou strelou kolumbijský útočník Gutierrez. Kolumbijčania zatlačili svojho súpera, ale africký tím trpezlivo vyčkával na chyby Kolumbie a hrozil protiútokmi.

V 28´min. však Kolumbijčania pohrozili po rýchlej kontre, z ľavej strany Rodriguez našiel v šestnástke "slonov" voľného Gutierreza, ale ten ľavačkou netrafil loptu. Hráči z Pobrežia Slonoviny odpovedali o tri minúty neskôr strelou Auriera, ktorý z hranice šestnástky nechal vyniknúť kolumbijského brankára. Záver polčasu patril africkému tímu.

Po chybe Armera sa v 56´min. dostal v šestnástke kolumbijského tímu k lopte Gradel, no nebezpečenstvo stihol odvrátiť Yepes. Na opačnej strane z pravej strany vyslal Cuadrado v 58´min. nebezpečnú strelu, ktorú Barry vytlačil na brvno. Kolumbia pokračovala v ofenzívnom tlaku a otváracieho gólu sa dočkala o šesť minút neskôr. Na rohový kop si najvyššie vyskočil Rodriguez a hlavou prekonal brankára "slonov" - 1:0. Hráči Pobrežia Slonoviny inkasovali po druhýkrát v 70´min. Po chybe v strede poľa prišla pekná prihrávka na striedajúceho Quintera a ten krížnou strelou po zemi zvýšil na 2:0. Pobrežie Slonoviny odpovedalo už o tri minúty neskôr a Ospinu na svetovom šampionáte po prvý raz prekonal strelou zvnútra šestnástky Gervinho - 2:1. Päť minút pred koncom duelu mohol vyrovnať Kalou, s jeho nevýraznou strelou si Ospina poradil. Kolumbia si tesnou výhrou zabezpečila postup do osemfinále z 1.miesta.

Najkrajší gól: v 64´min. gólová hlavička Rodrigueza (1-0)

Najkrajšia akcia: v 73´min. prienik Gervinha do pokutového územia s kontaktným gólom Pobrežia Slonoviny (2-1)

Najkrajší zákrok brankára: v 58´min. vytlačil nad brvno strelu Cuadrada Barry.

Hráči zápasu: Cuadrado a Drogba