Jeden zo spolufavoritov MS 2018 Argentína, utŕžila vysokú prehru 1:6 v prípravnom zápase v Španielsku. Celý zápas len z tribún sledovala najväčšia hviezda juhoameričanov Leo Messi. Hviezda FC Barcelona do tohto stretnutia nezasiahla kvôli drobným zdravotným ťažkostiam. Po stretnutí však Messi zišiel do šatne k spoluhráčom a snažil sa medzi spoluhráčmi pozdvihnúť nepriaznivú atmosféru.

Argentínsky kapitán si uvedomil, že tím sa ocitol vo veľmi ťažkom momente a preto sa ho ako kapitán rozhodol podporiť. Médiá tvrdia, že okolo 77 min. opustil tribúny a zamieril priamo do šatne. Messi už čakal v kabíne na zlomených kolegov a skôr ako stihol prísť do šatne tréner Albicelestes Sampaoli, povedal spoluhráčom: "Zdvihnite hlavu. Dostaneme sa z toho všetci spolu." Tréner Sampaoli len podporil správanie svojho kapitána. Sám uznal, že kapitánove slová môžu v takomto zložitom momente pomôcť.

Pre Messiho je poslednou futbalovou výzvou jeho bohatej kariéry zisk najprestížnejšej futbalovej trofeje na svete. Preto si uvedomil, že musí pomôcť k obnove morálky. Okrem už povedaného, pochválil spoluhráčov za dobré okamihy v zápase. Najmä v prvom polčase. Reprezentantom Argentíny príhovor kapitána pomohol. Po zápase uviedli, že potrebovali takúto vzpruhu.

Argentínu čakajú na blížiacich sa MS v Rusku v skupine D postupne 16.júna Island, 21.júna Chorvátsko a 26.júna Nigéria. 

Zdroj: pilkanozna.pl

Pin It