Milan Vinclér

"Na Cypre začína hlavná príprava koncom augusta, keďže počas letných dní je tam veľmi horúco a kvôli tomu sú podmienky na tréning veľmi ťažké." (Milan Vinclér)

I Love Goalkeeping sa porozprával s mladým a talentovaným slovenským brankárom, ktorý si už vo veku 21 rokov vyskúšal zahraničné angažmán. Milan Vinclér absolvoval v roku 2015 pôsobenie v druhej najvyššej lige na Cypre v drese Olympiakosu Nikozia. Nielen o tomto angažmáne, ale napríklad aj o jeho novom tíme sa s Milanom Vinclérom porozprával Miloslav Péter.

 

I Love GoalkeepingČo ti dalo pôsobenie v zahraničnom klube na Cypre? (Olympiakos Nikozia)

Pôsobenie na Cypre mi dalo hlavne veľa skúseností. Verím, že tieto mi pomôžu v ďalšej kariére. Cyprus mi dal taktiež veľa dobrých priateľov, kamarátov a pekné zážitky.

 

V súčasnosti si sa dohodol na spolupráci so Svidníkom. Čo bolo rozhodujúce, že si sa rozhodol pre tento klub?

Rozhodujúce u mňa bolo to, že po skúsenostiach v Moldave nad Bodvou som sa rozhodol nepokračovať v tomto klube. Taktiež u mňa rozhodlo to, že vo Svidníku je veľmi dobrá partia a bola to pre mňa asi najlepšia alternatíva. Môžem hrať 3.ligu popri štúdiu na vysokej škole. 

 

Milan VinclérZ pohľadu brankára, aké sú tvoje silné stránky a čo naopak potrebuješ zlepšiť?

Tak svoje silné stránky neviem sám posúdiť, ale zlepšovať sa a trénovať musím na všetkom. 

 

Ako vyzerala tvoja individuálna príprava pred začiatkom zimnej prípravy?

V prvom rade som si chcel počas zimnej prestávky oddýchnuť a dať si to v hlave dokopy, lebo jesenná časť v Moldave nebola ideálna ani pre mňa a ani pre celé mužstvo. Po oddychu som sa snažil pripravovať hlavne v posilňovni na zlepšení odrazovej sily, celkovej sily, výbušnosti a kondície. 

 

V akom veku si začal s individuálnou prípravou v medziobdobí?

Bolo to niekedy, keď som mal 14 rokov. Vtedy som si začal uvedomovať, že mi to môže v mojej futbalovej kariére dosť pomôcť. 

 

Akú úroveň má druhá najvyššia futbalová liga na Cypre v porovnaní s druhou najvyššou súťažou na Slovensku?

Nemám odchytaný žiadny zápas v slovenskej druhej lige, ale mám pocit, že tieto ligy sú asi na rovnakej úrovni. 

 

Na Slovensku sa kladie veľký dôraz na zimnú prípravu. Na Cypre však súťaž počas zimných mesiacov pokračuje. V akom období v roku teda prebieha hlavná kondičná príprava na Cypre?

Na Cypre hlavná príprava začína koncom augusta, keďže počas letných dní je tam veľmi horúco a kvôli tomu sú podmienky na tréning veľmi ťažké.

 

Milan Vinclér v zápasovej akciiKoľko času venuješ v tréningu kondičnej stránke a koľko času venuješ tréningu kopacej techniky?

Neviem to tak časovo rozdeliť, ale počas týždňa sa snažím individuálne trénovať na kondícií. Počas tréningu s mužstvom sa snažím častejšie hrať nohou a týmto si rozvíjať kopaciu techniku.

 

Kto je tvojim brankárskym futbalovým vzorom a prečo?

Mojím brankárskym vzorom je Pepe Reina, ktorý momentálne chytá v SSC Neapol a najviac na ňom obdivujem kopaciu techniku. 

 

Ďakujeme za rozhovor pre návštevníkov stránky www.futbalshviezdickou.sk a facebookovej stránky I Love Goalkeeping.  Prajeme veľa úspechov počas štúdia a v bránke na novom pôsobisku vo Svidníku.

Milan Vinclér 

 
 
 
 
 
 
 
 

 foto: archív Milana Vincléra

 
 
 
 
 
 

Musíte tiež vidieť:

SAQ Program - tréning s mikro prekážkou

Športová psychológia - Paul Robinson - Psychická príprava brankára na zápas

German Football School - Prepnutie na obranu, aktívny presing - cvičenie 4vs.2

 

Sústreďme sa na futbalSAQ Futbal

Pin It