Peter Friar

Ďalší európsky elitný futbalový klub prijal tréningové metódy a tréningové pomôcky SAQ Futbal. Je ním najslávnejší maďarský futbalový klub, víťaz Pohára UEFA z roku 1965 (vtedy pod názvom Pohár Veľtržných miest) a 28 násobný majster Maďarska. Posledný titul však vyhral pred 10 rokmi v sezóne 2003/2004. Na ceste za bývalou slávou klubu určite pomôže SAQ Tréning.

Zoltan GeraMaďarský futbalový gigant Ferencváros Budapešť, za ktorý v súčasnosti hrávajú aj bývalí záložníci z Premier League Zoltan Gera (FC Fulham) a Ákos Buzsáky (Queens Park Rangers) začlenil tréningové metódy a SAQ pomôcky do svojho každodenného tréningu. Hlavným fyzioterapeutom vo Ferencvároši sa stal SAQ tréner a špecialista Peter Friar (bývalý hlavný fyzioterapeut v kluboch FC Barnet, či AFC Sunderland). Peter má za úlohu dohliadať na správne aplikovanie SAQ Programu do tréningového procesu maďarského tímu.

"Mojou prácou, ako certifikovaného fyzioterapeuta a športového vedca v profesionálnom futbale, je dozerať na stratégie prevencie zranení, rehabilitácie po zranení a kondičné posilňovanie mojich hráčov. Základné zručnosti a pohyby učené počas cvikov založených na SAQ podporujú všetky tieto ciele a poskytujú rámec, v ktorom sa hráči môžu trénovať sami, aby vykonávali šport, ktorý si vybrali. Následkom toho v mojej práci aktívne presadzujem a využívam princípy SAQ od juniorských futbalistov až po hráčov Premier League a reprezentácie. Veľmi odporúčam SAQ Futbal ako hlavný nástroj, ale keď budete mať podrobné vedomosti princípov SAQ tréningu, najväčším zdrojovým nástrojom bude vaša predstavivosť a porozumenie SAQ princípov spojených s vašim vybraným športom."

 

 FerencvarosFerencvaros

Mohlo by vás zaujímať:

Tréningové pomôcky pre SAQ Tréning - 2.časť

Sústreďme sa na futbal - Od komunikácie po trénovanie a tvorbu budúcnosti

U19 - Slovenské reprezentantky sú v aktuálnom rebríčku UEFA na 33.mieste!!!

 

 Sústreďme sa na futbalSAQ Futbal

Pin It