SAQ

SAQ program je ideálna príležitosť pre deti od 6 rokov až po dospelých profesionálnych a amatérskych hráčov, aby sa neustále učili, zlepšovali a optimalizovali svoju výkonnosť.

Je to prvý futbalový špecifický program vytvorený na rozvoj kľúčových zručností hráča, ktoré v modernom futbale rozhodujú o víťazstve a prehre.

 

Viac o SAQ Programe TU.

Hlavným cieľom SAQ je rozvinutie všetkých typov rýchlosti, najmä v tímových športoch ako je futbal. SAQ Futbal delí rýchlosť do troch hlavných oblastí zručnosti:

  1. Speed – rýchlosť
  2. Agility – pohyblivosť
  3. Quickness – obratnosť

Hoci sa môžu zdať tieto zručnosti podobné, v skutočnosti sú veľmi odlišné.

Rozdielne sú v spôsobe ako ich trénovať, rozvíjať a začleniť do výkonu hráča.

Speed – rýchlosť

Rýchlosť znamená maximálnu rýchlosť hráča, ktorú môže dosiahnuť a udržať.

SAQ Program vám odpovie na nasledovné otázky:

Aký tréning je vhodný na zvýšenie maximálnej rýchlosti? O koľko sa dá zlepšiť rýchlosť? Aké najčastejšie chyby robia deti pri behu?

Už nemusíte všetky informácie pracne vyhľadávať na internete, ale máte všetko kompletne spolu v SAQ

Agility – pohyblivosť

Pohyblivosť je schopnosť zmeniť smer bez straty rovnováhy, sily, rýchlosti alebo telesnej kontroly. V knihe sa na tému pohyblivosť dozviete odpovede k otázkam:

Aké sú hlavné výhody dobrej pohyblivosti? Aké sú 4 elementy pohyblivosti? Ako efektívne trénovať jednotlivé elementy pohyblivosti?

Quickness – obratnosť

Schopnosť hráča zaseknúť doprava, doľava, opäť doprava a potom vyšprintovať vpred – schopnosť rýchlo meniť smer pohybu. Príručka SAQ vám dá odpovede na rôzne otázky ako sú:

Ako čo najefektívnejšie trénovať obratnosť? Čo je to inervácia a prečo má pre tréning obratnosti rozhodujúci význam? Aké pomôcky môžeme v tréningu na rozvoj obratnosti využiť?

Odpovede na tieto zásadné otázky pre rozvoj rýchlosti, pohyblivosti a obratnosti + veľa ďalších super tipov a rád ako zefektívniť tréningové úsilie a maximalizovať výkon nájdete v knihe SAQ FUTBAL – tréning a príprava.

Objednávka knihy exkluzívne tu

SAQ Futbal

 

Mohlo by vás zaujímať:

Je pre úspech vo futbale najdôležitejší talent?

Holandská vízia futbalu - 3. časť - Aké sú úlohy trénera a ako môže tréner ovplyvniť hráčov

Gines Melendez Sotos - Tréningová jednotka v St.Georges Park

 

Pin It