Peter Friar

„Mojou prácou, ako certifikovaného fyzioterapeuta a športového vedca v profesionálnom futbale, je dozerať na stratégie prevencie zranení, rehabilitácie po zranení a kondičné posilňovanie mojich hráčov" (Peter Friar - špecialista SAQ a fyzioterapeut tímu Ferencváros Budapešť)

Na začiatku jesennej časti sezóny 2014/2015, teda tesne po MS vo futbale v Brazílii, vykonal maďarský futbalový gigant Ferencváros Budapešť jednu významnú personálnu zmenu v realizačnom tíme dospelých.

Ešte predtým prišiel v roku 2013 k tímu nemecký tréner Thomas Doll a od leta 2014 nadviazal spoluprácu s SAQ trénerom a špecialistom Peterom Friarom. Ten sa stal v klube hlavným fyzioterapeutom. Jeho hlavnou úlohou je dohliadať na správne aplikovanie SAQ Programu do tréningového procesu maďarského tímu.

„Mojou prácou, ako certifikovaného fyzioterapeuta a športového vedca v profesionálnom futbale, je dozerať na stratégie prevencie zranení, rehabilitácie po zranení a kondičné posilňovanie mojich hráčov,“ dodáva Peter Friar.

Viac o spolupráci tímu Ferencváros Budapešť s SAQ nájdete TU.

Po 1,5 roku aplikovania metódy SAQ do tréningového procesu A-tímu Ferencváros sa začali dostavovať aj výsledky. V sezóne 2014/2015 skončil tím na 2.mieste ligovej tabuľky, keď lepším bol len Videoton o 7 bodov. V súčasnej sezóne 2015/2016 je už Ferencváros po jesennej časti suverénne na 1.mieste, keď v 19 zápasoch nazbieral 49 bodov s bilanciou 16 výhier, 1 remíza a len 2 prehry so skóre 41:8. Druhý tím tabuľky Újpest FC zaostáva o 18 bodov.

Ferencváros si v tejto sezóne zahral aj v predkolách Európskej ligy. V 1.predkole vyradil holandský tím Go Ahead Eagles s celkovým skóre 5:2, a v 2.predkole nestačil na tím z Bosny Željezničar Sarajevo a vypadol po prehrách 0:1 a 0:2.

Tu nájde celý realizačný tím Ferencváros Budapešť

Peter Friar v akcii pri aplikovaní SAQ Programu 

Ak aj vás zaujíma čo znamená a ako sa používa SAQ Program vo futbale, podrobnosti nájdete TU

 

SAQ Program je vhodný pre profesionálne kluby, ako je napríklad Ferencváros, aj pre amatérske kluby na každej úrovni. Pre trénerov aj hráčov odporúčame prečítať si tiež článok: SAQ Amatérsky predsezónny plán.  

 
Musíte tiež vidieť:

FC St.Johnstone - popredný škótsky klub, ktorý prijal SAQ Program

I Love Goalkeeping - tréningové tipy a rady pre brankárov !!!

Dutch Soccer School - Holandské cvičenie č.1 zamerané na presing

 

Sústreďme sa na futbalSAQ Futbal

Pin It