Ginez Melendez Sotos

Už pred týždňom sme si ukázali zhrnutie z výstupu Ginesa Melendeza na konferencii anglických klubových trénerov v Národnom tréningovom centre FA v St.Georges Park. Dnes si ukážeme tri veľmi zaujímavé cvičenia tohto úspešného mládežníckeho trénera. Je to ukážka nácviku útočných herných kombinácií pod vedením Melendeza na spomínanej konferencii. Všetky tieto cvičenia využíva pri práci s mládežníckymi reprezentáciami Španielska.

 

Gines Melendez Sotos – Technický riaditeľ Kráľovskej Španielskej futbalovej federácie (RFEF), súčasný koordinátor mládežníckych reprezentácií Španielska, dlhoročný tréner mládežníckych reprezentácií Španielska U-17, U-19, U-20 (2003-2012), 2x víťaz ME s U-19 (2006, 2011), striebro na ME s U-17 (2010), bronz na MS s U-17 (2009)

1.cvičenie – ÚHK (útočná herná kombinácia) s menením ťažiska hry

Všetci hráči prísne dodržiavali svoje hráčske funkcie a priestory. Cvičenie prebiehalo na jednej polovici ihriska. Akcent bol kladený na rotáciu hráčov v strede poľa (č.6, č.7, č.8)a presunutie hry na opačnú stranu (č.9 alebo č.10).

Akcia prebiehala nasledovne – hráč č.2 si narazil loptu s hráčom č.4, potom prihral hráčovi č.6. Hráč č.6 prihral hráčovi č.7, ktorý diagonálnou prihrávkou presunul hru na druhú stranu na hráča č.10. Hráč č.10 po krátkom vedení lopty odcentroval loptu do pokutového územia. Do zakončenia išli hráči č.9, č.11 a č.12, ktorí sa pri vstupe do pokutového územia prekrížili. Hráč č.6 nabiehal na odrazenú loptu pred pokutovým územím.

Akcia prebiehala striedavo po oboch stranách. Snaha o čo najrýchlejšiu hru – maximálne na 2 dotyky. Dôraz sa kládol na dobrý prvý dotyk.  

Cvičenie 1

2.cvičenie – ÚHK s nabiehaním do uvoľneného priestoru

Všetci hráči prísne dodržiavali svoje hráčske funkcie a priestory. Cvičenie prebiehalo na jednej polovici ihriska. Akcent bol kladený na rotáciu hráčov v strede poľa (č.6, č.7, č.8) a nabiehaním hráčov č.4 a č.5 do uvoľneného krídelného priestoru.

Akcia prebiehala nasledovne – hráč č.3 prihral loptu vpred na hráča č.10, ten ju prvým dotykom prihrá na stredového hráča č.8, ktorý potom prihráva do voľného priestoru na krídle na nabiehajúceho obrancu č.5. Hráč č.5 po krátkom vedení lopty odcentroval loptu do pokutového územia. Do zakončenia išli hráči č.9, č.11 a č.12, ktorí sa pri vstupe do pokutového územia prekrížili. Hráč č.6 nabiehal na odrazenú loptu pred pokutovým územím.

Akcia prebiehala striedavo po oboch stranách. Snaha o čo najrýchlejšiu hru – maximálne na 2 dotyky. Dôraz sa kládol na dobrý prvý dotyk.

Cvičenie 2

3.cvičenie – ÚHK so zapojením stredného útočníka do kombinácie

Všetci hráči prísne dodržiavali svoje hráčske funkcie a priestory. Cvičenie prebiehalo na jednej polovici ihriska. Akcent bol kladený na pomoc stredného útočníka (hráči č.11 a č.12) pri tvorbe hernej kombinácie.

Akcia prebiehala nasledovne – hráč č.3 prihral loptu vpred na hráča č.12, ten ju prvým dotykom prihrá na stredového hráča č.8, ktorý potom prihráva na krídlo na hráča č.10. Hráč č.10 po krátkom vedení lopty odcentroval loptu do pokutového územia. Do zakončenia išli hráči č.9, č.11 a č.12, ktorí sa pri vstupe do pokutového územia prekrížili. Hráč č.6 nabiehal na odrazenú loptu pred pokutovým územím.

Akcia prebiehala striedavo po oboch stranách. Snaha o čo najrýchlejšiu hru – maximálne na 2 dotyky. Dôraz sa kládol na dobrý prvý dotyk.

Cvičenie 3

Video ukážka cvičení

{youtube}vrkfsRxoE1c{/youtube}

 

Mohlo by vás zaujímať:

Gines Melendez Sotos - Tréningová jednotka v St.Georges Park, December 2012 - 1.časť

La Furia Roja

Je pre úspech vo futbale najdôležitejší talent?

 

Sústreďme sa na futbal

Pin It