Bosnia and Herzegovina - Iran 3:1 (1:0)

Hodnotenie zápasu - Marek AntalíkMarek Antalík

Tento zápas mal postupový význam už iba pre Irán, ktorý mohol v prípade výhry dosiahnuť historický postup. Od úvodného Džekovho gólu to však bola jasná záležitosť lúčiacej sa Bosny.

Irán musel hrať otvorenejší futbal oproti predchádzajúcim zápasom, ale opäť začal veľmi defenzívne. Tréner Queiroz zrejme dúfal, že ak by skončil 1.polčas 0:0, v 2.polčase by mohol viac zariskovať. Lenže tieto plány narušil Džekov gól v 23´min. Keď po zmene strán pridal Pjanič druhý gól, o osude duelu bolo rozhodnuté. Irán sa rozlúčil s MS svojim prvým gólom, ktorý vsietil Reza a bodku za zápasom dal Vršajevič. Bosna sa so svojim prvým veľkým turnajom rozlúčila výhrou, ale určite myslela na viac.

Najkrajší gól: v 23´min. gól Edina Džeka (1-0)

Najkrajšia akcia: v 83´min. rýchla kontra Bosny, ktorú zakončil gólom Vršajevič (3-1)

Najkrajší zákrok brankára: v 4´min. zákrok brankára Haghighiho po strele Džeka z hranice pokutového územia

Hráči zápasu: Miralem Pjanič a Reza