Rok 2017 v podaní Slovenskej ženskej reprezentácie U19 možno hodnotiť uspokojivo. Aj keď sa tím trénera Branislava Petroviča nedokázal prebojovať na jeseň 2016 z 1.fázy kvalifikácie, zaznamenal na nej okrem vysokej prehry s Dánskom 1:10 aj cennú remízu 1:1 s Maďarskom a výhru 4:2 nad Čiernou Horou. Zisk 4 bodov posunul mladé Slovenky v 5 ročnej tabuľke na historické maximum.

Vďaka týmto výsledkom zaznamenalo Slovensko posun z 34.miesta na 32.miesto. V tabuľke sa nám podarilo preskočiť Wales a Bosnu a Hercegovinu.

Španielske Majsterky Európy U19 pri oslave góluLíderskú pozíciu v rebríčku obhájili novopečené majsterky Európy Španielky. Tie boli na cesta za svojim 2.triumfom v tejto vekovej kategórii mimoriadne úspešné, keď z celkového počtu 11 zápasov prehrali len raz, v skupine na záverečnom turnaji s Nemeckom 0:2. Na šampionáte v drese víťaziek zažiarila ako kométa hráčka FC Barcelona Patricia Guijarro, ktorá vsietila v 5 zápasoch 5 gólov. Vôbec najlepšou strelkyňou počas celej kvalifikácie bola ďalšia Španielka Lucia Garcia, ktorá dala spolu 13 gólov.

Na 2.miesto poskočilo vďaka finálovej účasti Francúzsko. Na bronzovú priečku sa po prvýkrát dostali Holanďanky. V TOP 10 zaznamenali najväčší prepad Švédky a Dánky zhodne o 3 miesta. Naopak posun o 3 miesta smerom hore zaznamenalo Nemecko. Najväčší posun smerom hore zaznamenali Maďarky z 26. na 22.miesto a Bulharky z 42. na 38.miesto. Najväčší prepad v roku 2017 si zapísali Rumunky, ktoré klesli z 20. na 27.miesto. Spomedzi Slovanských národov sa najviac darí Česku. To si udržalo svoju 16.pozíciu.

Posun Slovenska smerom hore je síce minimálny, ale pochváľme dievčatá najmä za ten cenný bod v kvalifikácii proti skokanovi roka z Maďarska. Umiestnenie Slovenska sa zastabilizovalo v hornej polovici tretej desiatky rebríčka a v ďalšom roku máme šancu zväčšiť náš bodový koeficient, keďže budeme obhajovať 1,41 bodu z roku 2013. Prial nám aj žreb, keď našimi súperkami v boji o 2 postupové miesta do Elite Round budú Dánky, Rumunky a Litovky. Turnaj sa uskutoční v Litve na jeseň tohto roka. O jeho priebehu vás budeme informovať aj na našej stránke.

 

Kompletný Aktuálny rebríček ženských európskych krajín v kategórii U19 za roky 2013 - 2017 nájdete TU

Radosť Francúzok U19 po postupe do finále ME

 
Musíte tiež vidieť:

Ženský futbal - Sústreďme sa na futbal - Postoj a tímová súdržnosť futbalistiek

Športová psychológia - Je pre úspech vo futbale najdôležitejší talent?

Spanish Football School - Rondos - Tajná zbraň Španielska

 

Kniha SAQ

 

Pin It