Martin Polaček

"Podmienky v Lubine som našiel ako nikde inde. Je tu všetko, čo futbalista k práci potrebuje. Máme tu 2 umelé trávy, 5 trávnatých plôch, posilňovňu, tréningovú halu, regeneráciu atď. Máme tu všetko čo chceme a potrebujeme. Každé 3 mesiace chodíme na odber krvi, či nám nechýbajú žiadne vitamíny. Podľa mňa je to top." (Martin Polaček - Zaglebie Lubin)

 

Dnes si predstavíme vďaka spolupráci s I Love Goalkeeping, talentovaného slovenského brankára, ktorý sa počas jesennej časti sezóny 2015/2016 vypracoval na pozíciu brankárskej jednotky v poľskom klube Zaglebie Lubin (aktuálne na 7.mieste v Poľsku) Martina Polačeka. S prešovským rodákom sa pozhováral nielen na tému jeho pôsobenia v Zaglebie Lubin Miloslav Péter.

 

Martin Polaček - profilAko hodnotíš doterajšiu zimnú prípravu?

Zimnú prípravu hodnotím veľmi pozitívne. Veľmi som sa na zimnú prípravu tešil, keďže som sa na ňu poriadne pripravil. S tréningom sme začali doma v Lubine a po 10 dňoch sme sa presunuli do Turecka na herné sústredenie. Tam som chodil každé ráno, ešte pred východom slnka, behať na pláž po piesku a večer ešte každý deň plávať do bazéna. Verím tomu, že som sa pripravil na túto sezónu maximálne.

 

Akú úlohu zohráva u teba individuálna príprava pred začiatkom zimnej prípravy?

Veľmi veľkú, keďže toto obdobie je najdôležitejšie v sezóne. Koľko natrénuješ v zimnej príprave, z toho čerpáš po celý rok. Keďže tento šport milujem, spravil som maximum do novej sezóny.

 

Vieš nám priblížiť tvoju individuálnu prípravu pred začiatkom zimnej prípravy? Respektíve porovnať tvoju individuálnu prípravu pred začiatkom zimnej a letnej prípravy? Čím sa líši?

Hneď po jesennej časti som si dal 7 dní voľna, ale aj to bolo pre mňa veľmi ťažké. Každý hráč v klube dostal individuálny plán, čiže vedel čo má robiť. Dostali sme tester aj cvičenia do posilňovne. Ja som si dal naviac ešte výskoky, výbušnosť, švihadlo a squash. Čo sa týka druhej časti otázky. Moja individuálna príprava v zime a lete sa nelíši. Robím vždy to isté.

 

Martin Polaček - Zaglebie LubinAko hodnotíš svoje doterajšie pôsobenie v Poľsku?

Veľmi kladne. Prichádzal som do Lubinu s jasným cieľom prebojovať sa do základnej zostavy. To sa mi aj podarilo, takže som veľmi spokojný. Verím, že si pozíciu jednotky udržím aj v jarnej časti.

 

Je to tvoja prvá zimná príprava v Poľsku, v čom sa líši od Slovenska?

Veľký dôraz sa tu kladie na silu a dynamiku. Veľa času trávime v posilňovni, čo mne veľmi vyhovuje.

 

Prezraď nám niečo o brankárskej príprave v Zaglebie Lubin. Na čo najviac dbá tréner brankárov pri jednotlivých cvičeniach?

Teraz sme začali veľmi pracovať na kopacej technike a na chytaní centrovaných lôpt. Na začiatku prípravy sme napríklad pracovali veľa s gumami okolo pásu.

 

Martin Polaček - Zaglebie LubinBadáš nejaký väčší rozdiel v brankárskych tréningoch počas hlavného obdobia a prípravného obdobia? V čom sa líšia resp. v čom sú špecifické?

Tu v Lubine vôbec nie. Robíme presne to isté pred sezónou i počas nej. Takže tu nie je nič špecifické.

 

Aké podmienky si našiel v Poľsku, konkrétne v Zaglebii? Vieš porovnať jednotlivé kluby v ktorých si pôsobil na Slovensku so súčasným? 

Podmienky som tu našiel ako nikde inde. Je tu všetko, čo futbalista k práci potrebuje. Máme tu 2 umelé trávy, 5 trávnatých plôch, posilňovňu, tréningovú halu, regeneráciu atď. Máme tu všetko čo chceme a potrebujeme. Každé 3 mesiace chodíme na odber krvi, či nám nechýbajú žiadne vitamíny. Podľa mňa je to top. Čo sa týka zázemia, s Lubinom by som určite nemohol porovnať žiadny klub na Slovensku. 

 

Ďakujeme za rozhovor pre návštevníkov stránky www.futbalshviezdickou.sk a facebookovej stránky I Love Goalkeeping.  Prajeme veľa úspechov a odchytaných víťazných zápasov v drese Zaglebie Lubin.

 

Martin Polaček - Zaglebie Lubin 

foto: archív Martina Polačeka

 

 

 

 

 

 

 

Musíte tiež vidieť:

SAQ Program - rozvoj výbušnej sily dolných končatín

Kniha - Sústreďme sa na futbal

English Soccer School - St.Georges Park - Symbol národnej hrdosti Anglicka

 

Sústreďme sa na futbalSAQ Futbal

Pin It