Denis Kubica

"Medzi TOP brankárov Fortuna ligy určite patria Ján Mucha, Ľuboš Kamenár, Michal Šulla, Miloš Volešák. V lige je mnoho dobrých brankárov, či už je to skúsený Pavel Kováč alebo mladý Matúš Hruška z Myjavy, ktorý sa vyšvihol v tomto ročníku. Máme mnoho skvelých brankárov, nechcem niekoho vynechať." (Denis Kubica - Slovan Duslo Šaľa)

 

I Love GoalkeepingMiloslav Péter z I Love Goalkeeping vyspovedal nádejného, talentovaného brankára Slovana Duslo Šaľa - Denisa Kubicu. Ten v rozhovore prezradil detaily o svojom pôsobení v Šali po prestupe zo Senice v lete 2015, ako sa vyrovnáva s konkurenciou v tíme a tiež kto je jeho brankárskym vzorom.
 

Ako hodnotíš tvoje doterajšie pôsobenie v Šali?

Moje pôsobenie v Šali hodnotím zatiaľ pozitívne. Do Šale som išiel so zámerom, aby som nabral zápasovú prax a pravidelne nastupoval v majstrovských zápasoch. Aj keď som počas sezóny som takmer všetky zápasy odchytal za farmu Šale. Mimochodom farmou Šale je FC Neded, tím pôsobiaci v tretej lige. Pre mladého brankára je základ, aby pravidelne chytával.

 

Aký bol tvoj vzťah s Dušanom Kolmokovom, ktorý pred jarnou časťou odišiel do FC Nitra?

Myslím si, že nás vzťah s Dušanom bol dobrý. Bavili sme sa spolu takmer o všetkom. Či už o futbale alebo o bežnom živote. Dušanovi prajem, aby sa mu v novom pôsobisku v Nitre darilo.

 

Denis KubicaDo Šale si prišiel zo Senice? Čo ti zatiaľ dalo pôsobenie v Šali?

Ako som už spomínal hlavne zápasovú prax, ktorú som asi najviac potreboval ako mladý brankár. Vzhľadom k veľkej konkurencii som ju v Senici nemal.

 

Ako si sa pripravoval pred začiatkom zimnej prípravy?

Počas zimnej prípravy sme dostali individuálne tréningové plány. Samozrejme nejaká tá posilňovňa, ale hlavne som sa snažil trochu si odpočinúť a dať sa dokopy pred sezónou.

 

Vyzerá to tak, že by si mal v Šali zastávať post brankárskej jednotky?

To je samozrejme na trénerovi kto bude jednotka, ale určite cítim väčšiu šancu pravidelne chytať po odchode Dušana do Nitry.

 

Čo ty a konkurencia? Ako to vnímaš?

Teraz v zimnej prestávke prišiel do Šale Róbert Bačík, s ktorým sa už dlhšie poznáme. Každá konkurencia je dobrá a prospešná. Na tréningoch nás to posúva oboch. A každý sa snaží v tréningoch ukázať, aby dokázal, že si zaslúži miesto v bráne.

 

Kto je tvojim brankárskym vzorom?

Nemám vyslovene jeden brankársky vzor, ale medzi top brankárov radím Gianluigiho Buffona z Juventusu Turín, ktorý si dlhé roky drží vysoký štandard. To iste platí aj o Petrovi Čechovi z Arsenalu. Ďalej je to Iker Casillas, ktorý aj napriek svojmu nižšiemu vzrastu dokázal chytať výborne a stať sa legendou. Taktiež sa mi páči aj Joe Hart, ktorý má vynikajúci brankársky štýl chytania.

 

Denis KubicaVieš nám uviesť piatich brankárov z Fortuna ligy, ktorí sú podľa teba najlepší?

Medzi TOP brankárov Fortuna ligy určite patria Ján Mucha, Ľuboš Kamenár, Michal Šulla, Miloš Volešák. V lige je mnoho dobrých brankárov, či už je to skúsený Pavel Kováč alebo mladý Matúš Hruška z Myjavy, ktorý sa vyšvihol v tomto ročníku. Máme mnoho skvelých brankárov, nechcem niekoho vynechať.

 

 foto: archív Denisa Kubicu

 

Ďakujeme za rozhovor pre návštevníkov stránky www.futbalshviezdickou a facebookovej stránky I Love Goalkeeping.  Prajeme veľa úspechov v ďalšej futbalovej kariére.

 


Musíte tiež vidieť:

SAQ Program - rozvoj výbušnosti ofenzívnych záložníkov

Športová psychológia - Paul Robinson - psychická príprava brankára na zápas

German Soccer School - Nemecký model útočenia - útočná herná kombinácia so zabiehaním

 

SAQ FutbalSústreďme sa na futbal

Pin It