Dominik Greif


"Rozdiely, ktoré vyplývajú z kvality hráčov a ligy sú samozrejmé. Je obrovský rozdiel hrať proti chlapcom v doraste a proti mužom v prvej lige alebo v pohári. Samozrejme ak nastupujete za A tím, tak aj očakávania a tlak na vašu osobu sú omnoho vyššie, pretože tu sa už nehrá o „lentilky“!" (Dominik Greif)

 

Miloslav Péter z I Love Goalkeeping vyspovedal veľký slovenský brankársky talent - Dominika Greifa. Dominik si našiel čas počas 2.fázy kvalifikácie o postup na ME U19 v Rakúsku a rozhovoril sa k viacerým témam. Prezradil nám ako hodnotí svoju prvú sezónu medzi seniormi Slovana, zhodnotil zápasy Elite Round proti Rakúsku a Česku. Povedal nám svoj názor aj na to, aký je rozdiel medzi profesionálnym seniorským futbalom a najvyššou dorasteneckou ligou a ešte oveľa viac.

 

I Love GoalkeepingAko hodnotíš svoje doterajšie pôsobenie v A-tíme Slovana?

Pôsobenie v A- tíme Slovana Bratislava hodnotím len a len pozitívne. Môžem sa každý deň niečo naučiť od osobnosti akou je Ján Mucha a trénujem s najlepšími hráčmi v lige.

 

Spomínaš si ešte na svoj debut za A-tím Slovana vo veku 17 rokov?

Áno spomínam si, bol to druhý polčas za rozhodnutého stavu v pohárovom zápase proti Interu Bratislava.

 

Spomínaš si ešte na svoj debut za A-tím Slovana vo veku 17 rokov?

Áno spomínam si, bol to druhý polčas za rozhodnutého stavu v pohárovom zápase proti Interu Bratislava.

 

Dominik Greif - profilSlovan v súčasnosti trénuje zahraničný tréner, ako prebieha komunikácia trénera s hráčmi?

Tréneri hovoria po anglicky s čím nie je vôbec žiadny  problém, pretože väčšina kabíny rozumie. Tréneri hovoria veľmi ľahkou a zrozumiteľnou angličtinou.

 

Ako hodnotíš prácu trénera brankárov v Slovane Bratislava, riešite spoločne aj tvoju individuálnu prípravu?

Nie som človek, ktorý by mohol hodnotiť prácu ktoréhokoľvek trénera. S trénerom brankárov spolupracujeme už niekoľko rokov a na jeho osobu nemôžem povedať jedno zlé slovo. Samozrejme v určitých aspektoch sa riešia aj individuálne ciele, respektíve zlepšovanie alebo príprava na niečo konkrétne.

 

Je podľa teba veľký rozdiel medzi zápasmi profesionálneho A-tímu (napr. Slovan) a zápasmi v najstaršej mládežníckej kategórii (tím U19). Ak áno, v čom vidíš najväčšie rozdiely?

Rozdiely, ktoré vyplývajú z kvality hráčov a ligy sú samozrejmé. Je obrovský rozdiel hrať proti chlapcom v doraste a proti mužom v prvej lige alebo v pohári. Samozrejme ak nastupujete za A tím, tak aj očakávania a tlak na vašu osobu sú omnoho vyššie, pretože tu sa už nehrá o „lentilky“!

 

Ako hodnotíš vystúpenie Slovenska U19 v nedávnom Elite Round o postup na ME U19?

Po druhom zápase môžem zhodnotiť, že to nevyšlo podľa našich predstav a očakávaní. Je to škoda a obrovské sklamanie! Dlho sme pracovali na tom, aby sme sa sem dostali a svoje sny sme si vlastnou hlúposťou zahatali v priebehu pár minút prvého zápasu proti Rakúsku. Mali sme na to a sklamali sme!

 

V čom sme podľa teba zaostávali za súperom v úvodnom zápase proti domácemu Rakúsku?

Dostali sme dva hlúpe góly v priebehu troch minút na začiatku zápasu. To pohne aj s tými najsilnejšími tímami. Naša reakcia v prvom polčase bola nulová, doslova sme hrali to čo Rakúšania chceli aby sme proti nim hrali. V druhom polčase sme sa snažili s tým niečo urobiť, otvorili sme to, ale zase prišiel rýchly gól. Je škoda, že nás takýto zlý výkon postihol prvýkrát čo sme pokope a hneď v takto dôležitom zápase. I keď sme Rakúšanom svojim biednym výkonom veľmi uľahčili život, treba uznať, že boli lepší v každej hernej činnosti.

 

Dominik Greif v zápasovej akciiAko by si zhodnotil ďalší zápas proti Česku?

Na Čechov sme vybehli! Urobili sa zmeny v zostave a hrali ofenzívnejší futbal. Na oko omnoho krajší futbal. I keď sme Čechov na konci prvého polčasu opäť vlastnou hlúposťou pustili spať do zápasu, nezľakli sme sa polčasového stavu, pokračovali sme v aktívnej hre a zaslúžene vyhrali.

 

Kto je tvojim brankárskym vzorom?

Jednoznačne brankár FC Porto Iker Casillas.

 

Aké sú tvoje najbližšie brankárske ciele?

Chcem aby som si po každom zápase mohol povedať, že som odviedol dobrú prácu pre mužstvo, to je mojím momentálnym a najbližším cieľom.

 

Čo považuješ v doterajšej kariére za svoj najväčší úspech?

Najväčší úspech? Jednoznačne titul majstra Slovenska v kategórií U19 a víťazstvo na Slovakia Cupe.

Dominik Greif

 

Ďakujeme za rozhovor pre návštevníkov stránky www.futbalshviezdickou a facebookovej stránky I Love Goalkeeping.  Prajeme veľa úspechov.

 

foto: archív Dominika Greifa

Dominik Greif 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Musíte tiež vidieť:

SAQ Program - Účinky 12 týždňového SAQ Programu na mladých futbalistov - 1.časť

Športová psychológia - Paul Robinson - Psychická príprava brankára na zápas

Dutch Football School - Holandská vízia futbalu - 5.časť - Variácie hry 4 na 4

 

Sústreďme sa na futbalSAQ Futbal

Pin It