Daniel Kakaščík

„Musím nastrieľať tridsať gólov. Ak túto métu do konca sezóny splním, mám sľúbenú dovolenku v Egypte." (Daniel Kakaščík)

Bratia zo Záborského s oceneniami pre najlepších futbalistov ObFZ Prešov. Medzi top hráčov ObFZ Prešov sa zaraďujú bratia Daniel a Pavol Kakaščíkovci. Na Jedenástke roka 2014 boli jednými z laureátov.

Anketa o najlepších futbalistov 1. triedy ObFZ Prešov mala už svoje trináste pokračovanie. Medzi ocenenými boli aj dve bratské dvojice. Jednou z nich sú súrodenci Daniel a Pavol Kakaščíkovci zo Záborského. Mladší Pavol (24) je navyše jediným hráčom, ktorý obhájil svoju účasť medzi najlepšími z predchádzajúceho ročníka. „Je pekný pocit byť ocenený, najmä keď je to už druhýkrát. Obhájiť je vždy ťažšie, a preto je moja radosť ešte väčšia,“ uviedol pilier obrany FK Záborské. Aj keď pre staršieho z bratov, Daniela Kakaščíka (34), bola účasť v jedenástke 1. triedy premiérová, v krajskej ankete sa už raz objavil. „Pre mňa to znamená ocenenie mojich futbalových schopností. Počas roka sa mi darilo, verím, že to tak bude aj naďalej,“ hovorí Daniel.

Obaja začínali s futbalom v Tatrane Prešov. Starší z bratov neskôr pôsobil v Trebišove, Bardejove, Nižnej Myšli a vo Vysokých Tatrách.

Pavol KakaščíkAj keď Kakaščíkovci hrajú v súčasnosti v rovnakom tíme, doma u nich futbal hlavnou témou nie je. „Momentálne už spolu nebývame, takže doma taktiku nepreberáme. Ale ani predtým u nás nebol futbal prvoradou témou. Ak sme sa niekedy kvôli futbalu pochytili, tak iba na ihrisku. V zápasoch sa však najmä dopĺňame,“ povedal Pavol Kakaščík.

So svojím tímom FK Záborské sú po jesennej časti na piatom mieste v tabuľke. „Momentálne nás v klube čaká zimná príprava, ktorú s bratom veľmi neobľubujeme. Musíme ju však absolvovať, je dôležitá. Ja sa chcem zlepšiť najmä v kondícii. V jari pôjdeme od zápasu k zápasu, cieľom je umiestniť sa na čo najvyššej priečke,“ zvýraznil stredopoliar Daniel Kakaščík.

 

Za góly dovolenka

Daniel KakaščíkDanielovi Kakaščíkovi sa počas prvej časti sezóny darilo aj strelecky. V doterajšom priebehu súťaže zaznamenal desať gólov. S prezidentom FK Záborské má uzavretú zaujímavú dohodu. „Musím nastrieľať tridsať gólov. Ak túto métu do konca sezóny splním, mám sľúbenú dovolenku v Egypte. Zatiaľ som skóroval desaťkrát, pred nami je však celá jarná časť,“ uzavrel starší z bratskej dvojice.

 

 

Mohlo by vás zaujímať:

Louis Van Gaal - Moje tréningové tajomstvá

Mládežnícke stretnutie - Jugend spielt fur Europa

FC Southampton - zázrak, náhoda alebo premyslený plán? - 2.časť

Sústreďme sa na futbalSAQ Futbal

 

Pin It