Minule sme si povedali, čo robiť v prípade ochorenia horných dýchacích ciest, ako je nádcha, prechladnutie a chrípka. Sprievodným javom týchto ochorení je často kašeľ.

Choroba

Zase je tu obdobie ochorení horných dýchacích ciest. Všade, kde sa pozriete, sú kýchajúci, usoplení, kašľúci a ubolení ľudia. Aj pri najlepšej vôli nie je možné sa im vyhnúť. Čo robiť, aby ste aj vy neochoreli? A čo keď už na vás „niečo lezie“?

Oko

Namáhanie očí síce nemá priamy súvis s futbalom, avšak v dnešnej dobe takmer všetci trávime veľa času pri počítači a preto sa s týmto problémom môžeme stretnúť dosť často.

Odhady vo vyspelých krajinách hovoria, že každý tretí človek trpí poruchou imunity. Už len alergie, ktoré sú tiež formou oslabenej imunity, postihujú viac ako štvrtinu populácie.

Čo robiť ak dostanem kŕč

 

Musíme si uvedomiť, že futbal patrí k energeticky náročným športom, pri ktorom dochádza k častým telesným kontaktom. Preto sa stane asi každému hráčovi počas jeho kariéry, že utrpí menšie alebo väčšie zranenie. Každý hráč by mal byť čo najviac informovaný o rozličných typoch zranení, o spôsoboch ich liečby a tiež ako sa dá zraneniam predchádzať.