Coca Cola

Idete von s priateľmi a vy, keďže ste autom, dáte si pol litra Kofoly. Alebo grilujete a k tomu celý deň popíjate Colu. V noci ste toho veľa nenaspali, v práci máte frmol, a aby ste prekonali únavu, pretože káva nezaberá, vypijete plechovku energetického nápoja. Chcete urobiť niečo pre svoje zdravie, tak si dávate každý deň k raňajkám pohár 100% ovocného džúsu z krabice. Poznáte tieto situácie?

Vybrať správnu výživu a zdravú stravu pre mladých futbalových hráčov a tak zvýšiť ich výkon na ihrisku môže byť náročná úloha. Dá sa však zjednodušiť tak, že si ju rozložíme do segmentov.

Apple

Športový výkon úzko súvisí so stravovaním. Strava je zdrojom energie, vitamínov, minerálov a aminokyselín (v skratke živín), ktoré organizmus nevyhnutne potrebuje na svoju každodennú činnosť. Športový výkon zvyšuje potrebu týchto látok. Bez dostatočného príjmu živín ide organizmus dočasne na dlh a jeho výkon sa rapídne znižuje. Pri dlhodobom nedostatočnom príjme živín vznikajú ochorenia a zvyšuje sa riziko zranení.

V prvom rade si treba uvedomiť, že výživové doplnky nenahradia správnu stravu, dostatok pohybu či spánku a nedokážu urobiť zázraky u niekoho, kto žije veľmi zlým životným štýlom. Posilnia však imunitný systém, dodajú telu vitamíny, minerálne látky a stopové prvky a prostredníctvom výťažkov z liečivých rastlín pomôžu procesom detoxikácie.

 

 

SACHARIDY

Podľa niektorých vedeckých poznatkov je genetický potenciál ľudského tela 120 až 140 rokov. Na Slovensku sa ženy dožívajú priemerne 78 rokov a muži iba 71 rokov. To je takmer o polovicu menej ako uvedený potenciál. Je to spôsobené práve nesprávnym životným štýlom.